JAV ambasados atstovai domėjosi rajono jaunimo veikla

jaunimasVasario 1 dieną Šakiuose viešėję Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados kultūros atašė Stephanie V. Stone, politikos ir ekonomikos atašė Seth Hord bei Grandu vadybininkė ir projektų koordinatorė Inga Sidrys susitiko su rajono jaunimu. Diplomatai jaunimui suteikė vilčių, kad jų parašyti projektai gali būti finansuojami JAV ambasados.

Nuotr. JAV ambasados diplomatai susitiko su Šakių rajono jaunimu.

Praėjusį antradienį Šakiuose viešėję JAV ambasados diplomatai susitiko su Šakių rajono jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ nariais bei kitais jaunuoliais, atėjusiais į susitikimą. Susitikimo pradžioje svečiams buvo pristatyta jaunimo organizacijos veikla. Po trumpo Aistės Bakaitės pristatymo, amerikiečiai pasidžiaugė mūsiškių pastangomis ir noru bendradarbiauti. Diplomatai kalbėjo, kad JAV ambasada nori glaudžiau bendradarbiauti su Šakių rajono, ir ne tik, nevyriausybinėmis organizacijomis. JAV ambasados kultūros atašė Stephanie V. Stone sakė, kad per projektinę veiklą galimas bendradarbiavimas politikos, sporto, meno bei daugelyje kitų sričių. Amerika pasiryžusi mūsų šalyje skatinti pačias įvairiausias partnerystes. Pasak Stephanie V. Stone, ambasada finansuoja mažųjų subsidijų projektus. Norima, kad projektuose dalyvautų įvairios nevyriausybinės organizacijos. Žinoma, ambasada kur kas noriau prisidės prie tų projektų finansavimo, kuriuos rems kuo įvairesni finansavimo šaltiniai. Tuo atveju, jeigu tam tikra organizacija ryšis teikti projektą JAV ambasadai, o projekto idėja bus išsamiai ir aiškiai pristatyta, ją gali imtis finansuoti ir be kitų projekto finansavimo šaltinių. Jeigu ambasada nuspręs teikti finansavimą, tai organizacijai nereikės iš anksto turėti pinigų. Kaip teigė  Stephanie V. Stone, šiuo metu ambasadai galima teikti projektus susijusius su smurto prevencija.
 
Šakių jaunimo ir JAV ambasados diplomatų susitikime buvo kalbama apie galimybę dalyvauti jaunimo mainų programose. Kultūros atašė Stephanie V. Stone patikino, kad tokia galimybė yra. Dar neseniai ji pati buvo mainų programos dalyvė, todėl tokią idėją ypač palaiko.

JAV ambasados diplomatai kalbėjo, kad artimiausiu metu planuoja lankytis ir kituose šalies rajonuose.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.