Profesoriui stilistui Juozui Pikčilingiui – 85-eri

pikcilingisŠių metų sausio paskutinį savaitgalį Sintautuose vyko Gimtojo žodžio bičiulių ,,Aidija“ popietė, skirta profesoriaus Juozo Pikčilingio 85-erių metų gimimo jubiliejui paminėti, kurioje dalyvavo ne tik sintautiškiai ,,Aidijos“ nariai, bet ir šakiečiai, kauniečiai.

Nuotr. „Aidijos“ vadovas Juozas Kaunas, kaip ir daugelis kitų konferencijos dalyvių, kalbėjo apie profesoriaus J. Pikčilingio darbus, gyvenimą.

Kaip pasakojo viena ,,Aidijos“ narė Antanina Klimaitienė, aidijiečiai pirmiausiai aplankė Sintautų mokyklos muziejų, susipažino su nauja ekspozicija. Vėliau jie rinkosi salėje, kur vyko konferencija. Muziejininkė mokytoja Marija Puodžiukaitienė pristatė naujai išleistą profesorės Reginos Koženiauskienės knygą ,,Stilistikos darbų rinktinė“, kurioje pateikiami prof. Juozo Pikčilingio darbai.

Konferencijos dalyviai kalbėjo apie profesoriaus, kalbos stilisto gyvenimą, darbus ir neužmirštamus nuopelnus lietuvių kalbai. Grožėjosi jo darbų turtingumu, surinktais frazeologizmais, deminutyvais, sinonimais ir kitais kalbos turtais, kurių mes kartais nesugebame pastebėti.
 
Pasigrožėję prof. Juozo Pikčilingio kalbos perlais, susirinkusieji klausėsi jo brolių ir brolienės Marytės prisiminimų apie profesorių. Pikčilingienė pasakojo, kad į namus grįžęs Juozas nereikalavo kokių nors prašmatnių ar ypatingų valgių, gardumynų ar patarnavimų. Jo mėgstamiausias valgis vasarą - virtos bulvės su lupenomis ir rūgpienis. Net staltiesės liepdavo jam netiesti ant stalo, su visais šeimos nariais sėsdavo valgyti ir nebijojo jokių ūkio darbų. Brolis Zigmas pasakojo apie kalbininko vaikystę, jo pomėgius. Brolis Antanas sakė, kad Juozas, grįžęs namo, domėjosi kiekvienu kalneliu, upeliu, šlaitu. Žinojo karvių, arklių ir kitų gyvulių vardus.

„Aidijos“ narė Ramutė Vyšneveckienė prisiminė savo studentiškas dienas. Ji pasakojo apie profesoriaus nuoširdų bendravimą su studentais. Jis nebuvo išpuikęs, nesiekė karjeros, visiems buvo nuoširdus ir labai rūpinosi gimtosios kalbos turtinimu.

Sintautiškiai gali didžiuotis, kad šiame žemės kampelyje, Sintautų kapinėse, ilsisi ne vien tik poetas Pranas Vaičaitis, prof. stilistas Juozas Pikčilingis, bet ir keletas knygnešių, poetų, žmonių, mylėjusių ir gerbusių lietuvišką žodį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.