Lietuviai šventėms netaupo

kaimo_sodybosGiedrė PLEČKAITYTĖ

Vis dažniau asmeninių ar kitų švenčių proga žmonės renkasi kaimo turizmo sodybas. Kokia reali jų paklausa, kokios šių sodybų nuomos kainos už jų šeimininkų suteikiamas paslaugas? Ar šiemet žmonės vis dar ryžtasi pakloti nemažą pinigų sumą, kad jų šventė būtų išskirtinė ir nepamirštama.

Nuotr. Ne vienerius metus sėkmingiausiai rajone dirba kaimo turizmo sodyba „Nemuno vingis“.

Paskutiniu metu vyrauja tendencija, jog žmonės, planuojantys asmenines šventes, turi gerokai iš anksto pamąstyti apie būsimą vietą, kad turėtų kur jaukiai, kokybiškai ir gerai švęsti asmenines šventes. Jau tapo įprasta, kad gimtadieniams, krikštynoms ir ypač vestuvėms lietuviai renkasi kaimo turizmo sodybas. Ne išimtis ir Šakių rajonas.

Ribos klientų skaičių

Kaimo turizmo sodybos „Suvalkiečių sodyba“ šeimininkė Aurelija Rutkienė pasakojo, kad šiemet išankstinių užsakymų šventėms kol kas daug neturi, nors besidominčių yra. „Apskritai planuojame susilaikyti nuo žmonių srauto, nes šiemet norime šiek tiek renovuoti sodybą“, - teigė šeimininkė. Daugiausiai lankytojų sodybą užplūsta vasaros metu, nuo gegužės iki lapkričio mėnesio. Dažniausiai sodyba užsakoma asmeninių švenčių progoms. „Mano sodyboje vasaros metu šventės būna įspūdingiausios. Žinot, vasarą ir pastatai, ir gamta susilieja“,- teigė ji. Paprastai pastebima, kad nedidelės grupelės (10 - 15 žmonių) sodybos šeimininkų teikiamas paslaugas užsisako maždaug prieš mėnesį laiko. Kainos, pasak šeimininkės, priklauso nuo to, ko užsakovas pageidauja. „Vieniems pirties nereikia, dar kitiems tiktai kluono reikia. Žinot, kiti nori ir atrakcijų, ir ritualų. Viskas sustyguojama labai individualiai“, - teigė šeimininkė. A. Rutkienė patikino, kad parai laiko jos sodybos nuoma gali kainuoti iki 1,5 tūkst. litų.
 
Organizuojamos didesnės šventės

Kaimo turizmo sodybos „Mockynė“ vadovė Aušra Krisiukėnienė pastebi vyraujančią tendenciją, kad paskutiniu metu šeimos šventės tapo didesnės svečių skaičiumi. „Jeigu vestuvės ar krikštynos, tai dabar labai mažai kas apsiriboja 30 ar 40 žmonių, kas buvo paskutinius porą metų. Jau vėl sugrįžta didesni renginiai, su 60 – 80 žmonių“, - sakė A. Krisiukėnienė.

Kalbant apie užsakymus, tai jų šioje sodyboje netrūksta. „Žmonės pradėjo sausio mėnesio pabaigoje teirautis, kam tinka sąlygos, tie rezervuoja vietą“,- kalbėjo ji. Moteris patvirtino, kad didžioji dalis klientų vis tik yra iš užsienio grįžę lietuviai ir turintys pinigų. Rajone esančių kaimo turizmo sodybų teikiamų paslaugų kainos labai skirtingos. Jos, be abejo, priklauso dar ir nuo klientų poreikių. Pavyzdžiui, vasarą kaimo turizmo sodybos „Mockynė“ nuoma parai laiko užsakovui gali atsieiti nuo 1,5 iki 4 tūkst. litų. „Pernai, nors ir krizės metai, bet vasarą kaina buvo gana aukšta. Vasara yra atsigriebimo už žiemos laikotarpį metas“, - teigė pašnekovė.

Manoma, kad šiemet kaimo turizmo sodybos paslaugų kainos gali dar augti. Anot A. Krisiukėnienės, labiausiai turėtų brangti maistas. Būtent dėl maisto rajono gyventojai labai linkę derėtis. „Daugelis mūsų krašto žmonių yra ūkininkai, kurie derasi dėl galimybės naudoti savo maisto produktus. Į tokį kompromisą einame tik vienu atveju, jeigu tie produktai yra kokybiški. Juk jeigu kažkas atsitinka, tai sodyba lieka kalta“,  - pastebi Aušra Krisiukėnienė.

Pagrindiniai klientai iš užsienio grįžę lietuviai

Atliekant kaimo turizmo sodybų apklausą, kaip sekasi pasiruošti artėjančiam sezonui, paaiškėjo, jog jau ne vienerius metus geriausiai sekasi kaimo turizmo sodybai „Nemuno vingis“. Sodybos šeimininkas, paklaustas, ar jau vasaros laikotarpis rezervuotas, patikino, kad laisvų šeštadienių šioje sodyboje neliko. Kaip žinia, ant Namuno kranto įsikūrusi sodyba pritraukia daug šia sodyba susidomėjusių interesantų. Šeimininko manymu, jo sodybos poreikis išaugęs dėl visumos paslaugų. Sodybos nuomojimo užsakymai prasidėjo nuo pernai gruodžio mėnesio ir iki šių metų sausio 1 dienos buvo užsakyti beveik visi vasaros savaitgaliai. Pasak šeimininko, net 99 proc. visų užsakymų paskirti iš užsienio grįžusių asmenų vestuvėms. Rajono gyventojų, norinčių čia švęsti, praktiškai nėra. „Kainos pas mane visada buvo didelės. Savaitgaliui tik sodybos nuoma kainuoja nuo 4 iki 5,5 tūkst. litų“, - teigė pašnekovas. Jo pastebėjimu, besiderančių klientų nėra daug, nes paprasčiausiai, kam kaina netinka, tai tie ir neužsisako. Nors žiemą užsakymų esama kur kas mažiau, tačiau gegužės - rugsėjo mėnesiais jų apstu.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.