Moksleivių pagarba savo krašto praeičiai

paluobiaiYra žemėje ypatingų vietų:  vienišas medis, menantis buvusią sodybą, žmonių užmirštas žemės lopinėlis – kažkieno amžinojo poilsio vieta... Yra tokių vietų ir mūsų rajone.

Nuotr. Pagerbti Lypkų kaimo mirusiųjų ir pašventinti kryžiaus susirinko net 90 Paluobių apylinkės gyventojų.

Viena jų - Lypkų kaimo kapinaitės. Vykdydami kraštotyros būrelio mokytojo užduotį - surasti, nufotografuoti ir aprašyti kryžius, esančius Paluobių apylinkėse, jas atrado Paluobių pagrindinės mokyklos dešimtos klasės moksleiviai Aivaras, Juozas, Tadas, Nerijus ir Deividas.

Tada moksleiviams ir kilo mintis sutvarkyti šias kapinaites ir vietoj kažkada stovėjusio senojo kryžiaus pastatyti naują, padarytą savo rankomis. Su technologijų mokytojo Jono Kaminsko ir istorijos mokytojo Andriaus Zavistausko pagalba savo sumanymą mokiniai įvykdė.
 
Birželio 14 – ąją, Gedulo ir vilties dieną, Paluobių apylinkės žmonės rinkosi į bažnyčią,  Šv. Mišiose pagerbti Lypkų kaimo mirusiuosius. Moksleivių pastatytą kryžių pašventino Paluobių parapijos klebonas Juozas Kaminskas, kaimo ir jo žmonių istoriją visiems susirinkusiesiems priminė A.Zavistauskas, dabartinė kaimo gyventoja  Angelė Damidavičienė, buvusi Vidgirio mokytoja Kunigunda Bukantienė.  

Skambėjo  giesmės, nuoširdūs posmai,  kuriuos deklamavo kryžių ąžuoliniu vainiku papuošusios merginos, garbės sargyboje su vėliavomis  stovėjo kryžių gaminę dešimtokai. Apie 90 Paluobių apylinkių gyventojų nulenkė galvas praeičiai ir čia gyvenusiems žmonėms. Daugiau kaip pusę amžiaus senosios kaimo kapinaitės laukė tokio gyvųjų dėmesio.

Moksleiviai tiki, kad jų pastatytas kryžius bus tarytum tiltas, padedantis protėvių dvasioms sugrįžti į savųjų tarpą, ir gyvas įrodymas, kad ir dabartinis jaunimas neabejingas savo krašto praeičiai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.