„Fotodialogai“ - ilgai brandintos svajonės vizualizacija

varpo_parodaPraėjusį penktadienį rajono savivaldybės foje vyko trijų gabių menininkų Vido Venslovaičio, Algimanto Vorevičiaus ir Giuseppe Miano darbų parodos „Fotodialogai“ atidarymas. Tai didžiausios Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos Dramos studijos vadovės ir režisierės Vilijos Meškaitienės svajonės, užgimusios saulėtoje Sicilijoje, išsipildymas.

Nuotr. V.Meškaitienė tikisi, jog šiandien parodoje eksponuojamas tris dešimtis nuotraukų bus galimybė pakeisti kitomis, ir dar kitomis...

Tikriausiai jau niekam ne paslaptis, kad Dramos studijos jaunieji aktoriai septinti metai iš eilės kviečiami dalyvauti tarptautiniame antikinio teatro festivalyje Palazzolo Acreide. Antikos  aura, įspūdinga aplinka ir galimybė vaidinti visiškai pasineriant į kitą laikmetį – tai neapsakomos, kartu išgyventos akimirkos, kurias V.Meškaitienė norėjo parodyti ne tik artimiausiems Dramos studijos gerbėjams, kasmet išlydintiems juos į Italiją, bet ir visiems mūsų krašto žmonėms, kuriems nėra svetima meno ir teatro kalba.

„Fotodialogus“ įgyvendino ir vizualizavo trys gabūs menininkai. Giuseppe Miano – kino operatorius ir fotografas iš Sirakūzų. Tai, pasak dramos studijos vadovės, pats didžiausias jų spektaklių gerbėjas ir nuoširdžiausias bičiulis, kiekvienais metais laukiantis jų atvykstančių iš Lietuvos, kurį jie vadina tiesiog Pippo. Fotografas Vidas Venslovaitis – per dvidešimt metų tapęs neatsiejama Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos dalimi ir, pasak direktoriaus Vito Daniliausko, savotišku mokyklos simboliu. Jo dėka V.Meškaitienės režisuoti spektakliai virsta fotografijų spektakliais. „Varpe“ visi užauga su teatru, menais ir Vidu Venslovaičiu“, - konstatavo faktą mokyklos direktorius. Dailininkas ir mokytojas Algimantas Vorevičius – parodoje pristatytas, kaip savito braižo kūrėjas, savo įspūdžius, estetinius išgyvenimus, nuotaikas išreiškiantis ne tik drobėje, bet ir fotografijoje.
 
Parodos atidaryme dalyvavo vienintelis iš trijų savo darbus pristačiusių menininkų -  V.Venslovaitis, kuris, kaip visada, ir čia fotoaparato pagalba gaudė gražiausias parodos atidarymo  akimirkas. Gaila, kad į „Fotodialogų“ pristatymą negalėjo atvykti A.Vorevičius ir G.Miano. Tiesa, Dramos studijos bičiulis Pippo maždaug prieš mėnesį viešėjo mūsų krašte. Čia jis ne tik ruošėsi savo darbų parodai, bet ir turėjo galimybę pamatyti pačias gražiausias mūsų šalies vietas.

V.Venslovaitį, V. Meškaitienę, V.Daniliauską ir visus prisidėjusius prie šios svajonės įgyvendinimo sveikino gausybė Dramos studijos gerbėjų, buvę ir esami aktoriai, mokytojai, savivaldybės administracijos atstovai. Daug gražių žodžių išsakė savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, vyresnioji specialistė Aurelija Papievienė, Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos mokinių tėvų vardu už vaikų meninį ugdymą ir galimybę vaidinti Sicilijos amfiteatre dėkojo Rima Vasaitienė ir Kristina Geršvaltaitienė.

Linkime, kad išsipyldytų ir kitos gražios svajonės. Juo labiau, kad V.Meškaitienė tikisi, jog šiandien parodoje eksponuojamas tris dešimtis nuotraukų bus galimybė pakeisti kitomis, ir dar kitomis...

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.