Mažieji šakiečiai sutiko naują poetės knygelę

knygeles_pristatymasSpalio 27 dieną Šakių viešosios bibliotekos salėje vyko poetės Zitos Gaižauskaitės knygelės „Linksmoji abėcėlė“, skirtos mažiesiems skaitytojams, sutiktuvės. Renginyje dalyvavo ne tik Šakių vaikų darželių „Berželis“ ir „Klevelis“ ikimokyklinių grupių vaikučiai, bet ir „Varpo“ vidurinės mokyklos pirmokėliai, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos  1 – 2 klasių mokiniai.

Nuotr. Poetės Z.Gaižauskaitės knygelę pristatė vaikai, žaidę nuotaikingą žaidimą kaip traukinukas veža linksmąsias raideles.

Pirmoji Z.Gaižauskaitės vaikiška knygelė „Ta dainelė – aš pati“ pasirodė 1983 metais, o šiandien jos kūrybos kraitėje daugiau nei 40 leidinukų. Poetė kuria mažiesiems eiles, kurios vėliau virsta skambiomis ir vaikų mėgiamomis dainelėmis, mielai su jais bendrauja, dainuoja, žaidžia žaidimus.

Pristatydama „Linksmąją abėcėlę“, poetė į vaikus kreipėsi labai lengvai jiems suprantama ir paprasta eiliuota kalba. Kviesdama prisiminti visą abėcėlę, ji pasiūlė pažaisti žaidimą apie garvežiuką, vežantį linksmąsias raideles, taip išjudindama visus į knygelės sutiktuves susirinkusius vaikus. Mažieji vienas per kitą galvojo ir sakė žodžius, prasidedančius Z.Gaižauskaitės ištarta raide. Kas atspėjo ir naujosios knygelės puslapiuose esantį žodį – „važiavo“ su traukinuku, kuris darėsi vis ilgesnis ir linksmesnis.

Kad „Linksmoji abėcėlė“ vaikams patiko, parodė ir per visą salę nusidriekusi vaikų, norinčių ją įsigyti, eilė. Poetė keletą naujų knygelių padovanojo ne tik garvežio mašinistams, „vežusiems“ raideles, bet ir bibliotekai, tad mažieji ir čia galės ją rasti ir paskaityti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.