Kius kius kius į Šakius dovanėlių rinktis

kaledine_mugeIki Šv. Kalėdų likus vos kelioms dienoms Šakių kultūros centre „Jaunystė“ šurmuliavo pirmoji rajone Kalėdinė rankų darbo gaminių mugė. Puikiai visiems žinomu devizu: „Kius kius kius į Šakius“ dovanėlių pirkti į mugę buvo kviečiami visi rajono gyventojai.

Nuotr. Pirmą kartą rajone įvykusi Kalėdinė rankų darbo gaminių mugė pavyko sėkmingai.   

Gruodžio 19 – 20 dienomis pirmą kartą Šakiuose šurmuliavo Zanavykų krašto  muziejaus bei Kultūros ir turizmo skyriaus inicijuota ir organizuota Kalėdinė rankų darbo gaminių mugė. „Kalėdinės mugės yra žinomos visame pasaulyje. Amatininkus kviečiame į įvairias šventes, žemdirbių, pavasario muges. Tad pagalvojome, jog prieš didžiąsias metų šventes reikia tokio renginio. Pradžia padaryta“,- sėkmingai įgyvendintu sumanymu džiaugėsi Zanavykų krašto muziejaus etnologijos specialistė R. Vasaitienė. Kultūros centre „Jaunystė“ dvi dienas būriavosi rankų darbo kūrinius bei dirbinius gaminantys rajono gyventojai ir kaimynai. Čia pirkėjų laukė ir švenčių stalui tinkančių gardėsių siūlantys pardavėjai. Apsilankiusieji mugėje galėjo įsigyti siūtų, megztų, nertų, siuvinėtų, veltų, drožtų dirbinių. Kalėdinėje mugėje buvo apie 50 įvairausių prekiautojų. R. Vasaitienė džiaugėsi mugėje buvusia gaminių įvairove. Jos pastebėjimu, antrąją mugės dieną, esant geresniam orui, pirkėjų buvo žymiai daugiau nei pirmąją.
 
Beje, mugėje auksarankiai prekes pardavinėjo pačiomis įvairiausiomis kainomis. Pavyzdžiui, moterų gan pamėgtos vadinamosios riešines kainavo nuo dešimties iki 40 litų. Iš odos ir natūralaus ėriuko kailio pagamintos vyriškos aulinės pardavinėtos po 100 litų. Iš medžio drožtus šaukštus pirkėjas galėjo įsigyti nuo penkių iki 40 litų. Kiek patobulintos močiutės megztos kumštinės pirštinės kainavo 10 litų. Įmantriai pagamintas šiaudinis angeliukus, tinkantis ir eglutės papuošimui, kainavo 5 litus. Žmonės pirko net ir 200 litų kainavusias veltines skraistes. Nedidelių molinių puodynių, tinkančių cukrui, druskai ar kitiems biriems maisto produktams susidėti, buvo įmanoma įsigyti už 10 litų. Žinoma, ne tik daiktais buvo masinami mugės lankytojai. Čia buvo siūloma įsigyti ir įvairiausių gardėsių, tinkančių šventiniam stalui. Mugėn atvykę prekeiviai iš Gelgaudiškio lankytojams siūlė giliukų kavos, pagamintos iš Gelgaudiškio dvaro parke surinktų gilių. Ryšulėliai kavos, kainavę po 8 litus, kaip mat buvo išpirkti. Gelgaudiškio amatų centro šeimininkių pagamintos giliukų kavos bus galima įsigyti tik kitąmet jų miestelyje vyksiančioje Kaziuko mugėje.

Mugėje savo kūrinius pardavinėję žmonės džiaugėsi turėdami galimybę išeiti į viešumą ir parodyti savo darbus. R. Vasaitienė įsitikinusi, kad pirmoji Kalėdinė rankų darbo dirbinių mugė rajone praėjo sklandžiai. Ji mano, kad kitąmet šis renginys sulauks kur kas didesnio tiek pačių prekeivių, tiek ir lankytojų dėmesio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.