Padėkos žodžiai ištarti ir rajono bibliotekininkams

bibliotekininkaiGiedrė PLEČKAITYTĖ

Simboliška, kad besibaigiant metams aptariami nuveikti darbai, įvykiai, lydėję mus kasdienybėje. Praėjusį trečiadienį šventinis susitikimas nušurmuliavo ir Šakių viešojoje bibliotekoje. Čia paminėti svarbiausi bibliotekai įvykiai, pasidžiaugta jau penkerius metus turimomis labai geromis darbo sąlygomis, pasveikintos rajono bibliotekininkės.   

Nuotr. Jau penkerius metus Šakių viešosios bibliotekos darbuotojai dirba naujose patalpose. Ši simbolinė sukaktis buvo prisiminta trečiadienį vykusioje Bibliotekininko dienoje.

Tarpšventinę savaitę buvo prisiminti ir Šakių rajono bibliotekininkai. Praėjusį trečiadienį Šakių viešojoje bibliotekoje nuklegėjo Bibliotekininko diena. Priešpietį rajono bibliotekininkai buvo pakviesti į centrinės bibliotekos aktų salę, kur sveikinimo žodį tarė direktorė Regina Ūsienė. „Čia visų mūsų namai. Čia visi mes savininkai,- sveikinimo kalbą pradėjo direktorė. – Šiemet suėjo penkeri metai, kai mes dirbame šituose naujuose namuose“. R. Ūsienė, besidžiaugdama moderniomis bibliotekos patalpomis, negalėjo neprisiminti senųjų bibliotekos namų. „Ne vieną kartą, kai einu į Socialinių paslaugų centrą, suvirpa širdis lipant tais laiptais, nes ten praleista beveik 30 metų. Ir tie laiptai mieli, ir tas kabinetas mielas, ir tas pastatėlis mums visoms, tikriausiai, labai mielas“,- nostalgiškai kalbėjo direktorė.
 
Beje, per šiuos metus į bibliotekininkų globojamus naujuosius namus, pasak direktorės, atėjo beveik 10 tūkst. skaitytojų. „Jiems 100 tūkst. kartų buvo ištiesta bibliotekininko ranka su knyga, laikraščiu ar žurnalu. Aš šiandien nesakau, ar tai daug, ar mažai. Tai yra normalu. Atėjo tie žmonės, kurie skaitė seniau ir kurie, galbūt, išvyko ir jau nebeskaitys. Mes puikiai žinome, kad netenkame dalies savo skaitytojų, kada užsidaro mokyklos, užsidaro ir bibliotekos. Mūsų kasmet vis mažiau ir mažiau“,- pabrėžė R. Ūsienė. Tačiau nepaisant viso to, direktorė pasidžiaugė, jog valstybė pagaliau atsigręžė į biblioteką. Kai 2007 metais prasidėjo projektas „Bibliotekos pažangai“, pasak direktorės, bibliotekininkai pajuto, kad dirba reikalingą darbą. Kaip žinia, šiemet jau eina penktieji šio projekto metai, per kuriuos būta visko: ir sunkių, ir lengvų akimirkų. Kaip teigė rajono bibliotekininkų vadovė, rajone penkios bibliotekos įsigijo internetą, naujus kompiuterius. „Tuo galime džiaugtis. Labai gerai, kad į biblioteką atėjo ta pažanga, kad ateina žmonės ne tik paskaityti knygos, žurnalo, bet ir pasėdėti prie interneto“,- sakė ji.

Vadovė nuoširdžiai padėkojo darbuotojoms už atsakingą darbą. Buvo pagerbtos visos darbuotojos, šiemet šventusios garbingas sukaktis. Iš direktorės rankų ryšulėlį knygų gavo bibliotekininkė Dalija Puskunigytė, Vida Maciukevičienė, Dalia Tamašauskienė, Kristina Liudžiuvienė, Gailutė Meškevičienė, Lina Uždravienė, Valerija Endriukaitienė, Marytė Rastupkevičiūtė, Janina Ilgūnaitienė, Angelė Rimkevičienė, Ona Naujokienė, Nijolė Mureikienė. Be dovanos neliko ir bibliotekos darbuotojas Pranas Endriukaitis.

Į šventę atvykusi Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė dėkojo moterims už darbą atokesniuose rajono kampeliuose. „Jeigu žmogus pas bibliotekininkę ateina pasikalbėti, išsišnekėti - tai irgi be galo svarbu. Nuoširdus pasibendravimas, pasišnekėjimas – didelė vertybė. Mes jau įpratome kalbėti su kompiuteriu ir su psichologu jau kalbame. Tai, kad jūs duodate knygas, gyvą žodį - tai yra be galo brangintina. Jūs esate labai svarbios“,- dėkojo vedėja, pabrėždama, jog biblioteka, tikrąja to žodžio prasme, yra kultūros židinys. Kiek pavėlavę į šventinį bibliotekininkų renginį atvyko rajono meras Juozas Bertašių ir jo pavaduotoja Rima Rauktienė. Šie taip pat visiems išsakė šiltus sveikinimo žodžius ir padovanojo bibliotekai naują kompiuterio vaizduoklį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.