Laikas neištrina talento ir noro tapyti

dubickieneBirželio 29-ąją Zanavykų krašto muziejuje buvo atidaryta tautodailininkės Dalios Bilevičiūtės-Dubickienės tapybos darbų paroda. Buvusios lekėtiškės darbus muziejuje bus galima pamatyti iki rugpjūčio 17 dienos.

Nuotr. Dalia džiaugiasi, kad savo tapybos darbų parodą gali surengti širdžiai mielame krašte.

Dar sėdėdama mokykliniame suole Dalia daug piešdavo, apipavidalindavo įvairius albumus, sienlaikraščius. Ji visą laiką svajojo apie dailininkės karjerą, tačiau pasuko farmacininkės keliu. Likimas Daliai buvo gailestingas ir grąžino ją į gimtąjį miestelį – Lekėčius. Čia veikė dailės būrelis, kuriam vadovavo V. Adomavičius. Užsiėmimų metu visi susirinkusieji tapydavo, aptardavo vieni kitų darbus ir dalyvaudavo parodose.

Ištekėjusi Dalia persikėlė gyventi į Kybartus. Darbas vaistinėje ir šeima atėmė visą laiką, todėl neliko laisvalaikio, kurį mielai ji būtų skyrusi tapymui. Net 15 metų pertrauka neišblukino noro tapyti. Praėjus ilgam laikui, Dalia vėl paėmė į rankas teptuką. „Esu realistinio meno atstovė. Mano tapyboje – peizažai. Labai myliu mišką, gražius gamtos kampelius“,– pasakojo tautodailininkė.
 
Nuo 2003 m. ji yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus narė. Taip pat Dalia priklauso Kybartų reabilitaciniam menų centrui „Gyvybės jėga“. Šiame centre ji išmoko naujų meno sričių: batikos, monotipijos, papuošalų gamybos iš vilnos. Dalios Bilevičiūtės-Dubickienės darbus galima pamatyti bendrose ar autorinėse parodose.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.