Pagerbė fašizmo aukas

batiskesRugpjūčio 9 dieną, kaip ir kiekvienais metais, Batiškių kapinėse susirinko grupelė garbaus amžiaus žmonių, kurie pagerbė fašizmo aukas. Buvo prisiminti šiurpūs karo įvykiai, kai buvo sušaudyti nekalti žmonės – daugiausiai žydai, kurie gyveno Šakių apylinkėse.

Nuotr. Kasmet pagerbti fašizmo aukų į Batiškių kapines susirenka grupė garbaus amžiaus žmonių.

1941 metų liepos mėnesį Zanavykijos žemėje prasidėjo masinės nekaltų žmonių žudynės. Nuo priešų rankos krito apie 4000 šakiečių, dauguma iš jų – žydai. „Šioje žemėje nekaltai žudyti žydai, lietuviai, rusai“, – pasakojo Vokietijoje priverstiniuose darbuose buvęs Jonas Bosas. Pasak jo, be šių Batiškių kapinių, rajone yra ir daugiau tokių kapinių, kuriose ilsisi fašizmo aukos – mūsų krašto žmonės. Apie okupantų aukas mažai kas kalba, kai kurių žuvusiųjų niekas jau net nebeprisimena, taip pat nėra surinktos tikslios informacijos apie padarytus visus vokiečių nusikaltimus.

Kasmet pagerbti žuvusiuosius ateina ir Šakių seniūnijos atstovai, kurie padeda gėlių ant žuvusiųjų mūsų krašto žmonių kapų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.