„Vilties“ parodoje – darbelių gausa

paroda_viltisPraėjusį penktadienį Zanavykų karšto muziejuje atidaryta aštuntoji sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos Šakių „Viltis“ neįgaliųjų darbelių paroda „Padovanokime džiaugsmą vieni kitiems“.

Nuotr. Kiekvienais metais neįgaliųjų sukurti darbeliai stebina atlikimo technikų, tematikos įvairove. Patys darbų autoriai džiaugiasi galimybe rankdarbius pristatyti visuomenei.

Kiekvienais metais neįgalieji tobulėja, sukuria ką nors naujo. Šie metai - ne išimtis. Darbeliai vėl labai skirtingi, atlikti įvairia technika. Apie tai kalbėjo ne tik neįgaliuosius ugdančios specialistės, bet į rankdarbių gausą bei įvairovę dėmesį atkreipė ir parodos lankytojai. Ne vienas rankdarbis stebina itin kruopščiu atlikimu, spalvų, medžiagų gausa. „Kasmet stengiamės atrasti ką nors naujo. Svarbiausia, kad vadovės netingi dirbti su mūsų vaikais, nukreipia juos tinkama linkme“, - kalbėjo Šakių „Vilties“ pirmininkė Roma Dėdynienė, dėkojusi ir į parodą susirinkusiems svečiams. Ji viliasi, kad su tokiu potencialu nesunkiai bus sulaukta ir jubiliejinės - dešimtosios parodos.
 
Neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja Ingrida Kazlauskienė dėkojo už parodytą pasitikėjimą ir žadėjo nenuvilti, kurti, tobulėti toliau. Neįgaliesiems tai labai svarbu. Ypač, kai jų darbelius kažkas pastebi, pagiria, mato. Centro lankytojos Jurgita ir Irutė susirinkusiems parodos lankytojams padeklamavo po eilėraštį, kiti, stoviniuodami ir su pasididžiavimu žvelgdami į savo kūrinius, mielai išklausė komplimentus, pasakojo, bendravo.

Šiais metais paroda išskirtinė ir tuo, kad ją savo darbais papuošė iš Šakių kilusi Julija Paulauskienė, parodos lankytojams pristačiusi savo pieštas mandalas (apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką). „Galbūt jas piešti verta imtis kiekvienam vien dėl geros porcijos teigiamų emocijų“, - teigė moteris. Pasak Julijos, jų piešimas yra prasmingas, turintis gydomąjį poveikį, nes blogai nusiteikęs tiesiog negali užsiimti kūryba. Kai pradedi jas piešti, tereikia leisti reikštis tavo vaizduotei ir tarsi piešiniui kurtis savaime. Galbūt jų ekspozicija ir patiems neįgaliesiems įkvėps naujų minčių, polėkių. To parodos autoriams ir buvo linkima.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.