Rajono vaikai auga skaitydami

pegasasLapkričio 15 dieną jau penketą metų Šakiuose veikiančiame knygyne „Pegasas“ vyko baigiamasis projekto „Augu skaitydamas“ renginys, į kurį buvo pakviesta šešiolika daugiausiai knygų perskaičiusių ir leidyklos „Alma litera“ iniciatyvoje „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ dalyvavusių rajono vaikų. Apie savo kūrybą jiems pasakojo eilėraštukus kurianti ir ne vieną savo eilių knygelę išleidusi gelgaudiškietė Emilija Šulinskienė.

Nuotr. Knygyno „Pegasas“ vedėja O.Šiuikienė apdovanojo uoliausią knygų skaitytoją septynmetį lukšietį A. Jančių.

Pasak Šakių „Pegaso“ knygyno vedėjos Odetos Šiuikienės, leidykla „Alma litera“ nuo pavasario vaikus kvietė „auginti“ simbolinius Knygų medžius – kuo daugiau knygų vaikas perskaito, tuo daugiau lapelių su jų pavadinimais atsiranda ant medžio. Įvairiausių renginių metu visoje Lietuvoje buvo išdalinta 30 tūkst. Knygų medžių. „Pegaso“ knygynas paskatino skaityti apie 600  mūsų rajono vaikų. Jie taip pat pretendavo patekti į labiausiai skaitančiųjų gretas. Atsiimti apdovanojimų į Šakių „Pegaso“ knygyną buvo pakviesta šešiolika jaunųjų skaitytojų iš Kudirkos Naumiesčio, Šakių, Kidulių, Slavikų ir Paluobių.
 
O.Šiuikienė susirinkusiesiems priminė, kad Vilniuje vykusios Knygų medžių šventės metu jau buvo paskelbti didžiausių Knygų medžių savininkai, o uoliausio jaunojo skaitytojo titulą, dėl kurio varžėsi dvylika įvairaus amžiaus vaikų, pelnė aštuonmetė vilnietė Martyna. Šakių „Pegaso“ knygynas uoliausiais skaitytojais išrinko tris didžiausius Knygų medžius užauginusius rajono vaikus: septynmetį Arnoldą Jančių, kuris mokosi pirmoje Lukšių Vinco Grybo gimnazijos klasėje, devynmetę Domantę Valaitytę iš Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos ir dešimtmetę tos pačios mokyklos penktokę Dovilę Kudirkaitę. Jiems ir dar trylikai jaunųjų skaitytojų buvo įteiktos vertingos knygyno dovanos.

Renginyje dalyvavusi gelgaudiškietė poetė E.Šulinskienė papasakojo susirinkusiesiems apie savo vaikystės pomėgį skaityti, pirmųjų eilių „gimimą“ ir savo kūrybos knygų leidybinį kelią. Visi norintieji galėjo čia pat įsigyti jos eilėraščių knygelių su poetės palinkėjimu ir autografu. Kudirkos Naumiesčio  Vinco Kudirkos gimnazijos pradinių klasių mokytoja Gitana Jokimaitienė jauniesiems skaitytojams parodė  keletą senų vaikiškų knygelių, kurias ji skaitė vaikystėje. Kai kurios jų šiandien spausdinamos pakartotinai. Vaikams buvo įdomu pamatyti sovietinių laikų vadovėlį „Vyturėlis“, iš kurio mokėsi jų mokytoja.

Projekto „Augu skaitydamas“ dalyviai prižadėjo ir toliau nesiskirti su knygomis, ir toliau auginti savo perskaitytų knygų medžius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.