Girėniškiai skatino bendruomeniškumo iniciatyvas

konferencija_girenaiLapkričio 17 dieną Girėnų bendruomenės centras organizavo konferenciją „Bendruomeniškumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimas“. Joje dalyvavo  ne tik Išdagų, Briedžių, Gotlybiškių, Ritinių ir Valiulių gyventojai, bet ir svečiai iš Rietavo, Vilkaviškio bei Kupiškio rajonų, kuriuose taip pat yra Girėnų kaimai. Ši konferencija – sudėtinė to paties pavadinimo 7760 litų vertės projekto dalis.

Nuotr. Į girėniškių organizuojamą konferenciją susirinko ne tik kaimyninių bendruomenių atstovai, bet ir svečiai iš Rietavo, Vilkaviškio bei Kupiškio rajonų, kuriuose taip pat yra Girėnų kaimai.

Įgyvendindami projektą „Bendruomeniškumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimas Girėnų bendruomenėje“ girėniškiai organizavo susitikimą su veikliomis Zarasų rajono bendruomenėmis. Jo metu susipažino su Antalieptės bendruomenės centro, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos ir bendruomenės „Šlyninkos vandens malūnas“ veikla, dalijosi patirtimi bendradarbiavimo ir savanorystės skatinimo srityje, išgirdo naujų  idėjų bendruomenės ir jaunimo aktyvinimo klausimais. Konferencija – tai proga ne tik save parodyti, bet ir apie kitus sužinoti.
 
Girėnų bendruomenės centro pirmininkas Zigmas Povilaitis trumpai apžvelgė bendruomenės veiklą, supažindino susirinkusiuosius su  vykdomais projektais, pasidžiaugė sparčiais sporto aikštelės tvarkymo darbais. Girėniškės Laima Bendžiūnaitė ir Rasa Lažauninkienė papasakojo konferencijos dalyviams apie aplankytų Zarasų rajono kaimo bendruomenių susikūrimo tikslus ir veiklas, o Aušra Šakėnaitė ir Rima Vasaitienė informavo apie bendruomenėje įvykdytus projektus jaunimui. Aldona Morkevičienė iš Briedžių bendruomenės centro pasidalijo gerąja kaimo plėtros patirtimi ir jų vykdoma projektine veikla. Rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė kalbėjo apie jaunimo iniciatyvas ir trumpai pristatė Valiulių kaimo bendruomenės centro veiklas. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių rajono konsultavimo biuro ekonomikos konsultantė Aušrelė Pukinskienė paskaitoje „Kaimo jaunimo aktyvinimas“ supažindino konferencijos dalyvius su Europos Sąjungos remiamomis pagrindinėmis programomis ir jų finansavimu. Ji taip pat informavo apie galimybę tiesioginėmis išmokomis gauti paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui, netradicinių verslų kūrimuisi ir plėtrai.

Konferencijos metu buvo galima pasigrožėti įspūdingais girėniškių moterų rankdarbiais. Čia vyko ir originaliausių rankdarbių konkursas, kuriam savo kūrybos darbus pateikė beveik dvi dešimtys bendruomeniečių. Susirinkusieji grožėjosi Birutės Kuodienės tapytais paveikslais, Irenos Grumčiuvienės ir Irenos Sakalauskienės nertais ir megztais rūbais, Rasos Sebestijonienės išradingomis,  meniškomis dovanomis. Ko tik čia nebuvo: ir neįprastų dirbinių iš molio, ir žavių aksesuarų, sukurtų iš modelino ir karoliukų, ir išlankstytų iš popieriaus figūrėlių, ir visokiausių grožybių, veltų iš vilnos. Iš tiesų, darbai įspūdingi, todėl buvo nuspręsta visas konkurso dalyves apdovanoti atminimo dovanėlėmis - suvenyrais.

Pietų prie švediško stalo metu konferencijos dalyviai galėjo aptarti jiems rūpimus klausimus, padiskutuoti, pasidalyti asmenine patirtimi, įspūdžiais apie vykdomas veiklas, sužinoti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduriama. Projekto „Bendruomeniškumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimas Girėnų bendruomenėje“ įgyvendinimo metu buvo pasigaminta  marškinėlių, rašiklių ir  lankstinukų su Lietuvos kaimo tinklo ir bendruomenės logotipais, kuriuos girėniškiai galės naudoti kaip reprezentacines ir viešinimo priemones.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.