Bibliotekoje kartais prireikia net drausminamųjų priemonių

bibliotekaVasarį sueina 11 metų, kai Šakių viešojoje bibliotekoje veikia internetinė skaitykla. Tvarką joje prižiūrintys darbuotojai kiekvieną lankytoją sutinka kaip savą. Tačiau ne su visais jais įmanoma sutarti gražiuoju. Kartais prireikia imtis ir auklėjamųjų priemonių.
 
Nuotr. Palaikant rimtį skaitykloje, neretai lankytojams tenka priminti bibliotekos taisykles.  
 
Lankytojų netrūksta

Šakių viešosios bibliotekos interneto skaitykloje įrengta dešimt darbo vietų. Vidutiniškai per dieną čia apsilanko apie 80 žmonių. Ateina ir tokių žmonių, kuriuos ir šiandien reikia supažindinti su kompiuterio naudojimu nuo pat pradžių. „Tenka žmones supažindinti nuo pelės čiupinėjimo, jos valdymo iki teksto rinkimo“, - teigė bibliotekininkė Lina Eringienė, pridurdama, jog su kompiuteriu dirbti tenka mokyti dažniausiai vidutinio amžiaus asmenis. Norinčiųjų pasinaudoti bibliotekos kompiuteriais niekuomet nestigo.
 
Su jaunimėliu tenka ir pakovoti

Primenama, jog viešoji biblioteka pirmiausiai yra ta vieta, kurioje turi būti ramu, kur kiekvienas gali pailsėti, surasti žinių. Tačiau atsiranda tokių lankytojų, kurie tiesiog nesupranta, kad tokioje vietoje triukšmauti nevalia. Bene labiausiai viešąją tvarką drumsčia jaunimėlis, grupelėmis ateinantis pažaisti kompiuterinių žaidimų. „Tai irgi nėra pats blogiausias laisvalaikio praleidimas. Vaikai žaidžia, įsijaučia. Dažnai tenka pasiųsti namo, tai jiems pikta pasidaro. Iš tikrųjų bibliotekoje turi būti tylu“, - priminė L. Eringienė.

Bibliotekininkė pripažino, kad dažnam jaunam lankytojui pritrūksta elementarios kultūros. Tad tenka kovoti savomis priemonėmis – pasinaudojant interneto skaityklos taisyklėmis. Jas pažeidus, gali būti atimta teisė naudotis skaityklos paslaugomis. Kaip buvo padaryta šiomis dienomis. Vaikai, pažeidę bibliotekos taisykles, yra neįleidžiami.

Bibliotekininkė įsitikinusi, kad jaunimas kompiuterius turėtų naudoti ne tik žaidimams, bet ir informacijos paieškai. Be to, apgailestaujama, kad bibliotekoje nėra  specialių daiktams pasidėti skirtų spintelių. „Lankytojai vaikšto apsirengę. Po rūbais galima pasikišti knygas. Bibliotekininkas nėra policininkas, kuris galėtų kratyti. Kiekvienas bibliotekininkas siekia, kad čia žinių ieškantys žmonės rastų ramią vietą, skirtą susikaupimui, mokymuisi“, - teigė bibliotekininkė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar ryžtumėtės donorystei?

klausimelis 10 04Regina iš Šakių:

Vieną kartą esu davusi kraujo. Mano artimoje aplinkoje nėra aukojusių organų. Organų donorai, manau, yra drąsūs, gyvybę gelbstintys žmonės. Negalvojau, kad pati galėčiau tapti organų donore, manau, organai mano jau per seni. Kur įsigyti donoro kortelę, deja, nežinau. 

klausimelis 10 04 2

Gražina iš Šakių:

Donorystė – kilnus būdas padėti kitam. Be abejo, yra reikalinga. Yra žmonių, kurie nesiryžta donorystei. Kad galbūt donoro organai išgelbėjo kažkieno gyvybę, tokio atvejo mano artimoje aplinkoje nebuvo. Esu prieš maždaug 30 metų davusi kraujo. Jei šiandien būtų pačios sveikesni organai, sutikčiau tapti donore. Kaip įsigyti donoro kortelę? Greičiausiai kreipčiausi į savo šeimos gydytoją.

dzingulevicius geras
 
ambrozija350px
 
chrebtovas 10 26

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.