Namo grįžo su bronziniu apdovanojimu

jurasSausio 25 – 27 dienomis Latvijoje vykusiame tarptautiniame cirko festivalyje „Auksinis Karlas 2013“ dar vieną kartą sėkmė šypsojosi vieninteliam Lietuvos atstovui iš Šakių cirko studijos „Šypsena“. Juras Pratusevičius tarp geriausiųjų Europos cirko artistų buvo įvertintas garbinga trečiąja vieta.
 
Nuotr. Rygoje vykusiame festivalyje „Auksinis Karlas 2013“ J. Pratusevičius laimėjo garbingą trečiąją vietą.
 
Pernai Šakiuose vykusiame cirko festivalyje „Cirko žiburiai“ J. Pratusevičius gavo vardinį kvietimą dalyvauti profesionalių cirko artistų festivalyje „Auksinis Karlas 2013“, Rygoje. Šis festivalis nušurmuliavo praėjusį savaitgalį, jame nepraleido progos pasirodyti ir Juras su ekvilibristikos vienračio numeriu.

Festivalyje dalyvavo dešimties šalių profesionalūs cirko artistai ir pavienės jų grupės. Speciali komisija pasirodymus vertino bendrai, neskirstant į žanrus. Tarp visų pasirodžiusiųjų Raimondo Januševičiaus auklėtinis J. Pratusevičius buvo įvertintas garbinga trečiąja vieta.

Laimėjimą vadovas vertina kaip itin aukštą pasiekimą. „Labai aukštai įvertintas. Iš 27 dalyvių tik devyni apdovanoti. Tarp jų prizinėse vietose Juras – tai reiškia kažką mes padarėme“, - teigė R. Januševičius, pridurdamas, jog į festivalius važiuojama jau ne tik dalyvauti, bet ir laimėti. Beje, 14-metis Juras Rygoje vykusiame festivalyje varžėsi su išties solidžiais ir patyrusiais cirko artistais.  

Cirko vadovas džiaugėsi, kad auklėtinis yra sukaupęs patirtį ir lemiamu momentu visuomet atsakingai pasirodo. Laimėta trečioji vieta, pasak jo, yra aukščiausias Juro profesionalumo įvertinimas. „Vienas dalykas laimėti pirmąją vietą tarp vaikų, o visai kas kita - tarp suaugusiųjų“, - teigė R. Januševičius.

Šiomis dienomis, po pasirodymo Latvijoje vykusiame festivalyje, J. Pratusevičiui buvo atsiųstas siūlymas dirbti Danijoje. „Juro profesionalumo lygis toks, kad jis gali užsidirbti. Jo numeris perkamas“, - sakė R. Januševičius. Tačiau dėl mokslų buvo nuspręsta pasiūlymo atsisakyti. „Visiems savo vaikams sakau, kad repetuotų. Aš paruošiu numerius, o jūs tik dirbkit. Ir nereikės, baigus 12 klasių, eiti į Darbo biržą. Europoje cirkas perspektyvus. Nereikia nė Lietuvos. Reikia tik aukšto lygio numerių ir darbo užteks “, - teigė R. Januševičius.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.