Pro fotografo objektyvą – savanorystės akimirkos

jaseviciutePusmetį rajone įgyvendinto projekto „Patsaunoris“ veiklos akimirkos įamžintos šakietės Monikos Jasevičiūtės foto darbų parodoje. Tai ne tik projekto apibendrinamasis renginys, bet ir jaunosios menininkės surengta pirmoji fotografijos paroda. Monika džiaugiasi galėjusi prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo ir parodyti savo darbus, atskleidžiančius jos meninį braižą.    
 
Nuotr. Penktadienį savivaldybės fojė buvo atidaryta jaunos menininkės M. Jasevičiūtės foto darbų paroda.
 
Įamžintos projekto akimirkos

Aktyvistės Bernadetos Domeikaitės kuruojama pusmetį Šakiuose įgyvendinta savanorystės skatinimo programa „Patsaunoris“ buvo vainikuota praėjusį penktadienį įvykusia jaunosios menininkės M. Jasevičiūtės fotografijos darbų paroda. Renginyje dar kartą aptarti savanorystės skatinimo programos „Patsaunoris“ nuveikti darbai, patirti įspūdžiai. Visa tai kuo puikiausiai atsispindi šiuo metu savivaldybės fojė eksponuojamoje M. Jasevičiūtės fotografijos darbų parodoje.

M. Jasevičiūtę dalyvauti savanorystės programoje paskatino B. Domeikaitė. Monika - viena iš projekto dalyvių į visą rajone vykusią veiklą žvelgė pro fotoaparato objektyvą. Tad šiandien galima pamatyti išskirtines akimirkas iš Zyplių dvare vykusios jaunimo stovyklos, kurios metu buvo statoma poetinė kompozicija „Laiptai“, ją režisavo Vilija Meškaitienė. Parodoje galima išvysti ir rugsėjį savivaldybės posėdžių salėje vykusios jaunimo konferencijos akimirkas, kur savo patirtimi dalijosi Fluxus Ministerijos vadovas Edgaras Stanišauskas. Čia įamžinta savanoriška veikla dešimtyje Šakių rajono įstaigų.

Monikos nuotraukose veidai keičia veidus. Jų kaita parodo šiuolaikinį aktyvų rajono jaunimą.

Proga parodyti kūrybą  

Visuomet veikli buvusi „Žiburio“ gimnazijos, Šakių rajono meno mokyklos moksleivė M. Jasevičiūtė ir anksčiau dažnai dalyvaudavo ar prisidėdavo prie projektų įgyvendinimo. Todėl B. Domeikaitės kvietimą prisidėti prie projekto „Patsaunoris“ M. Jasevičiūtė priėmė noriai. „Bet kokia patirtis yra naudinga. Ir jei ne Bernadeta, manau, dar ilgai nebūčiau padariusi Šakiuose savo parodos. Nors iš kitos pusės, kas tuo domisi, tie jau ir anksčiau žinojo, kuo užsiimu“, - kalbėjo Monika.

Šiandien antrakursė Vilniaus dailės akademijos studentė kalbėjo, kad fotografija susidomėjo gana neseniai, kai 2008 metais dalyvavo jaunimo kinematografijos stovykloje “Gamtos dienos”. Be to, pamilti meną ją paskatino Meno mokykla. „Esu antro kurso studentė. Apie ateities planus sunku kalbėti. Kadangi esu jauna,  šiuo metu stengiuosi išbandyti kuo daugiau, kad susivokčiau, ko iš tiesų noriu. Kūryba - neatsiejama mano gyvenimo dalis, ar tai būtų fotografija, ar tapyba, ar keramika“, - kalbėjo parodos fotografijos darbų autorė.  

Padėkojo

M. Jasevičiūtės foto darbų pristatymo renginyje nuskambėjo daugybė sveikinimų ir padėkų visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo. Šakių rajono savivaldybės vicemerės Rimos Rauktienės pasirašytos padėkos buvo įteiktos projekto koordinatorei B. Domeikaitei bei parodos autorei M. Jasevičiūtei. Merginas pasveikinti su rajone įgyvendintu prasmingu projektu atvyko ir Seimo narys Mindaugas Bastys. Be to, specialios padėkos buvo įteiktos dešimties įstaigų, kurios dalyvavo savanorystės skatinimo programoje, atstovams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.