Tarptautinis pleneras - vaizdingose Trakų apylinkėse

rugyteVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Praėjusią savaitę šakietė tapytoja Lolita Rūgytė grįžo iš antrojo Tarptautinio Trakų plenero, kuris vaizdingose Trakų apylinkėse tęsėsi daugiau nei savaitę. Beveik kasmet  įvairiose kūrybinėse stovyklose Lietuvoje ir užsienyje  dalyvaujanti  šakietė L. Rūgytė šiuo kūrybiniu pleneru liko ypač patenkinta. Įkvėpimo nestokojusi menininkė savo kūrybinį „kraitį“  papildė net šešiais naujais  tapybos darbais, iš kurių trys liko plenero organizatorių surengtoje dailės darbų parodoje Trakuose.
 
Nuotr. Tapytoja  L. Rūgytė džiaugėsi puikiai suorganizuotu pleneru ir nemenku savo kūrybiniu  „kraičiu“ -  šešiais naujais tapybos darbais.
 
Trakuose jau antra vasara iš eilės Trakų turizmo ir poilsio paslaugų įmonių  asociacija, vykdanti kultūrinį projektą, kartu su partneriais  birželio 10- 19 dienomis suorganizavo tarptautinį plenerą, kuriame  šiemet dalyvavo dešimt menininkų iš Lietuvos ir Lenkijos. Prie plenero dalyvių iš Druskininkų, Kauno, Rokiškio, Birštono bei Klaipėdos prisijungė ir šakiečiai menininkai, pedagogai Audronė ir Algimantas Vorevičiai bei Lolita Rūgytė. Menininkai buvo apgyvendinti  „Trasalis - Trakai“  viešbutyje. „Turėjome labai puikias sąlygas kūrybai, tad įkvėpimo tikrai netrūko. Mus sužavėjo Trakų apylinkės, nepakartojamas Užutrakio dvaras, iškyla laivu Galvės ežere ir spalvinga ekskursija  Varnikų botaninio- zoologinio draustinio pažintiniu taku. Buvimas tokioje išskirtinėje istorinėje aplinkoje mus tiesiog „pakrovė“ gerąja  energija, tad  nestokojome ir kūrybinių minčių,“ - plenero įspūdžiais dalijosi L.Rūgytė. Įspūdingiausi peizažai liko užfiksuoti Lolitos drobėse „Trakų pilis“, „Namelis Raudoniškėse“, „Tiltelis užutrakyje“.

Tarptautiniame Trakų plenere dalyvavę menininkai  kūrybinėje stovykloje  darbavosi iš peties. Tapyba, grafika, asambliažai, akvarelė, tapyba ant šilko,- tokios buvo vyraujančios  kūrybinės technikos ir žanrai. Kiekvienas menininkas pasirinko sau artimiausią meninės saviraiškos formą. Šakietės A. Vorevičienės lengvas teptuko prisilietimas prie šilko atgaivino spalvingus  gėlių žiedus, A.Vorevičius liko ištikimas abstrakčiam menui,o  L.Rūgytė pasirinko peizažo potepius.

Tarptautinio Trakų  plenero uždarymą vainikavo menininkų darbų parodos atidarymas ir katalogo išleidimas. Pasveikinti šakiečius atvyko ir  rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Papievienė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.