Bibliotekoms: jei norite išlikti, turite būti reikalingos

Praėjusį ketvirtadienį Šakių viešosios bibliotekos vedėja Regina Ūsienė dalyvavo susitikime su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Buvo kalbėta apie bibliotekų tinklo optimizavimą.
 
Ministras D. Pavalkis: teigė, kad optimizavimas turėtų vykti proto ribose. Optimizuojant bibliotekų tinklą reikėtų atsižvelgti į vietos sąlygas ir poreikius, nesiimti drastiškų sprendimų. Kol kas nebuvo aptarti jokie konkretūs pakeitimai, tiesiog nusakyti patys optimizavimo principai. Algų didinimo klausimas bibliotekų darbuotojams buvo nukeltas.

R. Ūsienė pritaria ministro nuomonei, jog bibliotekos gyvuos tol, kol žmonės į jas eis: „Jei laikysim mokyklą ar biblioteką ir lauksim, kad kas ateitų, nieko gero nebus. Nepastatysime ant kiekvieno kampo gydytojo, teisininko ir taip toliau. Optimizavimas turi būti. Mes negalime laukti, kad kas ateitų. Mes patys turime eiti, o ne laukti kitų. Savo darbą turi dirbti specialistai, ir turi dirbti gerai. Visada reikia žiūrėti, kas tame kaime darosi, ar yra kam skaityti? Ar mes turime ką pasiūlyti? Reikia rodyti, ką turi, reikia žmonėms suteikti informacijos, būti matomiems ir žinomiems.

Nuo 2002 m. rajone uždaryti septyni Šakių viešosios bibliotekos skyriai. Paskutinė biblioteka uždaryta 2010 m. Baltrušiuose.

R. Ūsienė teigė, kad šiuo metu visos rajono bibliotekos yra funkcionuojančios: „Jau nieko uždaryti nereikėtų,“  - mano Šakių viešosios bibliotekos direktorė.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.