Pagerbė fašizmo aukų atminimą

fasizmo aukomsTradiciškai būrelis šakiečių Batiškių kapinėse prisiminimais, gėlių žiedais, žvakelių šviesa pagerbė nacizmo aukas. Šįmet jau paminėtos masinių žydų naikinimo 72-osios metinės.   
 
Nuotr. Būrelis šakiečių Batiškių kapinėse dar kartą pagerbė fašizmo aukų atminimą.    
 
Dar kartą į kruvinų žudynių vietą – Batiškių kapines būrelis šakiečių susirinko paminėti ir pagerbti sušaudytų nekaltų žmonių atminimą. Prieš 72-ejus metus, liepos 30 dieną, prasidėjo pati šiurpiausia žmonijos tragedija, kurios metu buvo sunaikinta nemažai žydų, lietuvių ir kitų tautų žmonių. Skaičiuojama, jog būtent šioje vietoje iš viso sušaudyta apie keturis tūkst. žydų, lietuvių, rusų, kitų tautybių žmonių.

Batiškių kapinės mena nekaltų žmonių aimanas, dejones, jų patirtą smurtą. Anot Danutės Liudžiuvienės, prieš 72-ejus metus patirti išgyvenimai sukelia daug skaudžių prisiminimų. Dažnai prieš akis iškyla vaizdai iš gyvenimo koncentracijos stovykloje, išvarytų žmonių alinantis darbas Vokietijoje, šaudymai, deginimai, naikinimai. Praėjusią savaitę Batiškių kapinėse vykusio paminėjimo metu kalbėjęs Šakių rajono pagyvenusių žmonių ir II-ojo pasaulinio karo veteranų sąjungos vadovas Jonas Bosas dar kartą pabrėžė, jog apie šią istorijos atkarpą per mažai kalbama. Pasak jo, ypač jaunimas nedaug žino apie fašistų padarytą skriaudą. „Vyresnioji karta patyrė daug smurto, nepriteklių, pavojų, buvo pykčio ir neapykantos“, - kalbėjo J. Bosas. Prisiminus 1944 metais priverstiniams darbams į Vokietiją vykdytus trėmimus, šiandien galima tik pasvarstyti, kokia būtų tapusi vokiečių okupuota Lietuva. Jau karo metais iš Trečiojo Reicho į Lietuvą plūdo vokiečių kolonistai. Laimei, šis XX-ojo amžiaus blogis buvo nugalėtas.

Susirinkusieji tylos minute pagerbė sušaudytas fašizmo aukas, ant jų kapų padėjo gėlės, uždegė žvakeles. Poetė Danutė Bastienė jausmingai padeklamavo savo kūrybos eilėraštį. Paminėjime buvo padėkota Šakių seniūnui Alfonsui Jakui už rūpestingai prižiūrimas kapines.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.