Kiduliečiai savo rūpesčius patiki naujajam seniūnui

mykolaitisVioleta SEREDŽIUVIENĖ  
 
Nuo šių metų birželio 12 dienos Kidulių seniūnijai pradėjęs vadovauti Mindaugas Mykolaitis - jauniausias seniūnas rajone. Tad kaip sekasi naujajam vadovui, kokias svarbiausias problemas regi ir artimiausius  darbus planuoja seniūnas, nusprendėme pasiteirauti jo paties.
 
Nuotr. Naujasis Kidulių seniūnas M.Mykolaitis nestokoja jaunatviško optimizmo. Jo manymu, bendromis seniūnijos ir bendruomenės narių pastangomis galima daug nuveikti.
 
Ilgokai be „nuosavo“ seniūno gyvenę kiduliečiai apsidžiaugė, pagaliau sulaukę naujo vadovo. Dar tik 24 –erių sulaukęs jaunas vyras, paveldėjęs senelių sodybą ir tapęs tikru kiduliečiu, neseniai paskirtas seniūnijos vadovu, vienus kiduliečius nudžiugino, kitus kiek nustebino,- ar sugebės, ar pakaks patirties? Naujasis Kidulių seniūnas M.Mykolaitis yra baigęs bakalauro studijas Vytauto Didžiojo universitete, taip pat turi Aleksandro Stulginskio universiteto taikomosios ekonomikos magistro diplomą. Anksčiau M.Mykolaitis dirbo Kaune, privačioje prekybinėje verslo įmonėje. „Žinoma, iš tiesų aš neturiu didelės patirties, tačiau pats esu augęs šiame krašte, pažįstu nemažai vietinių žmonių, todėl, manau, rasime bendrą kalbą. Kai kam atrodo, kad esu per jaunas būti seniūnu. Bet juk patirtis ateina bedirbant. Tikiuosi, kad labiau patyrę žmonės man patars, padės įsigilinti į svarbiausius klausimus“,- sakė naujasis Kidulių seniūnas. Jis pasidžiaugė, kad nuo pirmos darbo dienos sulaukė geranoriško patyrusių seniūnijos darbuotojų bei kitų kolegų seniūnų palaikymo.

Laukia daugiau iniciatyvų iš kaimo bendruomenės

M.Mykolaitis įsitikinęs, kad tik bendrai dirbant ir seniūnijai, ir bendruomenei, galima nuveikti tikrai daug gerų darbų, išspręsti nemažai susikaupusių problemų. „Pasigendu šiek tiek aktyvesnės Kidulių kaimo bendruomenės veiklos. Seniūnijoje yra nemažai aktyvių kaimo bendruomenių, norėtųsi, kad visos daugiau bendradarbiautų, bendrai dalyvautų šventėse, projektuose“,- sakė seniūnas. Jis dideles viltis sieja su naująja kultūros darbuotoja, jauna ir energinga specialiste Veronika Novickaite, kuri taip pat pasiryžusi suaktyvinti seniūnijos kultūrinį gyvenimą. Jau dabar svarstoma, kaip draugėn suburti aktyviausius seniūnijos gyventojus, kad visiems kartu būtų galima aptarti svarbiausius darbus, aktyvinti visą bendruomenę. „ Savo veiklos planus siejame su restauruotu Kidulių dvaru. Čia turime tikrai puikias sąlygas vykdyti kultūrinę veiklą. Yra salė, kitos priemonės, tereikia visiems imtis veiklos“,- kalbėjo optimistiškai  nusiteikęs seniūnas. Kiduliečiai gali didžiuotis didžiuliu senuoju dvaro parku, tačiau, deja, jam sutvarkyti reikia nemažai lėšų ir pastangų. Seniūnas pasakojo, jog šiuo metu svarstoma apie projektą, pagal kurį Kidulių dvaro teritorijoje būtų įrengti du maršrutai,-  dviračių ir pėsčiųjų takai. Pagrindinius parko tvarkymo darbus šiuo metu atlieka už socialines pašalpas atidirbantys seniūnijos gyventojai. Seniūnijai taip pat tenka prižiūrėti dar porą parkų ir du piliakalnius.

Sunkumai negąsdina

Naujasis Kidulių seniūnas kaip vieną iš svarbesnių seniūnijos problemų įvardijo socialinio būsto klausimus. „Seniūnijoje turime 21 socialinį būstą. Deja, žmonės nesumoka mokesčių, susidaro nemažos skolos, kurias išsiieškoti praktiškai neįmanoma. Kai seniūnija nesurenka mokesčių, neturime ir lėšų seniems būstams remontuoti, juos atnaujinti“,- apgailestavo pašnekovas. Jau ne kartą į seniūną pagalbos kreipėsi kaimo gyventojai, nesutariantys su kaimynais, paramos prašė daugiavaikės šeimos, žmonės skundėsi, kad niekas rajone nepadaro tvarkos dėl palaidų ir žmones puldinėjančių šunų. Problemų naujasis seniūnas mato ir daugiau,- akis bado apleisti negyvenami namai, nes kaimas nuolat tuštėja. Pasak seniūno, kiekvienoje šeimoje yra į užsienį išvykusių artimųjų, kurie į Lietuvą grįžti nežada. Nuolatinės socialinės pagalbos ir globos reikia kaime likusiems vienišiems seniems žmonėms.

Jaunasis seniūnas supranta, jog dirbant vadovaujamą darbą ir nuolat bendraujant su žmonėmis, kuriems ne visada gali padėti, nepavyks išvengti įvairių sunkumų. Visgi į ateitį Mindaugas stengiasi žiūrėti pozityviai. Juk seniūnijoje jau yra  sukurta visa reikalinga materialinė bazė, aktyviai dirba net šeši seniūnaičiai, niekada neatsisako pagelbėti stambesnieji ūkininkai, kiti bendruomenės nariai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar prisiimti atsakomybę atsistatydinant yra tinkamas sprendimas?

klausimelis 04 12Danutė iš Paluobių:

Atsistatydinti – lengviausias kelias. Nemanau, kad toks požiūris yra teisingas. Geriau, kad ministrai patys išspręstų susidariusias problemas, nes iki jų kadencijos pabaigos liko labai mažai laiko. 

klausimelis 04 12 2

Vytautas iš Lepšių:

Nelabai. Jei prisidirbi, tai turi pats ir ištaisyt, išsisrėbt tą košę, o ne trauktis. Nors kas žino, kodėl taip nutinka. Gal ministrai nesusikalba su Vyriausybe.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.