„Pats esu ne vietinis, bet gavau žinią iš Šakiuose gyvenančių žmonių apie galimai naujai susidariusią grupelę asmenų, kurie vykdo šiuos nusikaltimus. Nežinia, ar visus pastaruoju metu mieste atliktus blogus darbus padarė tie patys asmenys, ar tai sutapimas, bet tikimybė visuomet yra“, – sakė E. Pilypaitis.
Rajono vicemero teigimu, iš miesto skvere skambančių varpų surenkama tam tikra suma pinigų, nes gyventojai, norėdami jų paklausyti ne nustatytu laiku, už melodiją sumoka, iš šios sumos mokama už elektrą, vandenį, skvero apšvietimą ir pan.
„Taip per savaitę klausant varpų gal ir „sukapsi“ 100 eurų, bet reikėtų nepamiršti, kad tai yra naujovė, o ir vasaros sezonas gelbsti. Reikėtų apskaičiuoti, kiek kainuoja elektra, aptarnavimas, vanduo, apšvietimas, šie dalykai „suvalgo“ tuos pinigus, o dabar ir ten esančio aparato liečiamą ekraną reikės keisti“, – minėjo mero pavaduotojas.
Nors aparatas apdraustas ir draudimas padengs nuostolius, rajono savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjo Vito Girdausko teigimu, šiuo metu dar neaišku, ar bus atlyginta visa 2 tūkst. eurų suma, ar tik jos dalis.
Pasak vicemero, kalbantis su komisariato viršininku paaiškėjo, kad, pavyzdžiui, praėjusio sekmadienio vakarą per kelias valandas gauti devyni iškvietimai, į kuriuos vienam policijos ekipažui suspėti išties sunku.
„Policijos komisariatui persikėlus į naująsias patalpas, darbuotis galės dar vienas ekipažas, nes atsilaisvins vienas pareigūnas ir gyventojų saugumui užtikrinti bus galima skirti dar daugiau dėmesio“, – pastebėjo E. Pilypaitis.
Šakių policijos komisariato viršininkas minėjo, jog viešosios tvarkos pažeidimų padaugėja kiekvieną vasarą. Viršininkas taip pat pastebėjo, kad pažeidimų kiekis nėra toks, dėl kurio vertėtų sunerimti.
„Įvairių įvykių srautas yra nuolatinis ir nelabai kintantis, tikrai nėra dėl ko sunerimti. Juk konteineriai ir anksčiau dažnai būdavo išvartyti, ir kitų vandalizmo atvejų pasitaikydavo, gal gyventojai anksčiau į tokius reiškinius mažiau reaguodavo, o dabar, kai į tai labiau atkreipiamas dėmesys, atrodo, jog tokių įvykių padaugėjo, bet taip tikrai nėra“, – sakė M. Akelaitis.
Kreipsis į miesto VVG
E. Pilypaičiui bei M. Akelaičiui svarstant, kaip būtų galima išspręsti problemas dėl viešosios tvarkos pažeidimų, buvo prieita nuomonės, kad mieste įrengtos vaizdo stebėjimo kameros būtų teisingiausias sprendimas, tačiau ir čia ne viskas taip paprasta.
Rajono vicemeras mano, kad nėra nieko neįmanomo, stebėjimo kameras galima įsigyti, tačiau susiduriama su kita problema: nežinia, kas sėdėtų prie ekranų ir stebėtų kamerų fiksuojamus vaizdus, mat policijos pareigūnams tai nepriklauso, tad reikia ieškoti kitų išeičių. Apie tai E. Pilypaitis ir mąsto.
„Planuoju kalbėtis su Šakių miesto Vietos veiklos grupe. Galbūt jie padėtų inicijuoti kokią nors socialinę įmonę (Socialinėse įmonėse siekiama įdarbinti asmenis, praradusius profesinį ir bendrąjį darbingumą, ekonomiškai neaktyvius, negalinčius lygiomis sąlygomis konkuruoti darbo rinkoje – red. past.). Pavyzdžiui, gal neįgalieji pasikeisdami savanoriškais pagrindais galėtų stebėti per vaizdo kameras miestą, o gal atsirastų minimalus apmokėjimas. Taip neįgalieji galėtų integruotis į visuomenę, atliktų visuomenei naudingą darbą ir galbūt užsidirbtų. Juk dauguma dėl savo negalios nuolat būna namuose“, – mintimis dalijosi rajono mero pavaduotojas.