Per pastaruosius tris mėnesius privačiuosius interesus deklaravusių savivaldos politikų skaičius ūgtelėjo nuo 34 proc. iki 97 proc.
„Prevencijos priemonės, kurių ėmėmės, davė rezultatus. Jais galima pasidžiaugti. Palyginti su tuo, kas buvo pernai, pokytis žymus. Tai didelis Komisijos ir sekretoriato darbuotojų nuopelnas, siekiant kovoti su galimais korupcijos pasireiškimo atvejais. Prie to labai prisidėjo ir nacionalinė bei regioninė žiniasklaida, sekdama situaciją ir informuodama visuomenę“, – sakė VTEK pirmininkas.
Šiuo metu privačiųjų interesų dar nėra deklaravę 40 šalies savivaldos politikų iš 23 savivaldybių. Į sąrašą patenka ir sostinė. Prasčiausia padėtis – Klaipėdoje, Radviliškio bei Skuodo rajonuose. Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, deklaracijas politikai turi pateikti per vieną mėnesį nuo išrinkimo į savivaldybės tarybą dienos. Tie, kurie tarybos nariais buvo ir anksčiau, – deklaracijas patikslinti.
Vėluojantieji pateikti deklaracijas bus perduoti į savivaldybių etikos komisijų rankas. Tokį sprendimą VTEK nariai priėmė apsvarstę deklaravimo rezultatus. „Pavesime savivaldybių rajonų ir miestų taryboms bei jų etikos komisijoms ištirti politikų vėlavimo deklaruoti privačius interesus priežastis. Per vieną mėnesį jie turės pateikti mums išvadas. VTEK šias išvadas revizuos ir priims galutinius sprendimus dėl politikų atsakomybės prieš įstatymą. Taip tikimės suaktyvinti savivaldybių tarybų etikos komisijų veiklą. Šią būtinybę savo metiniame pranešime minėjo ir šalies Prezidentė. Politikams, kurie nedeklaravo interesų dėl nepateisinamų priežasčių, bus taikomos griežtos įstatymų numatytos adminstracinės ir kitos poveikio priemonės”, – sakė R. Valentukevičius.
Priėmusi sprendimus dėl politikų interesų deklaravimo, VTEK imsis gydytojų, odontologų ir farmacininkų privačiųjų interesų deklaravimo klausimų.
„Draugo“ inf.