Pastatų atnaujinimui – milijoninė investicija

Penktadienį vykusiame rajono tarybos posėdyje Aplinkos ministerijos atstovai pristatė šalyje įsibėgėjusiam renovacijos procesui numatytas investicijas.
 
Lietuvoje yra apie 24 tūkst. pastatų, kuriuos reikia rekonstruoti. Pasak ministerijos atstovo, kuriamas fondas, į kurį bus priimamos privačios lėšos. Kad procesas nesustotų, Lietuvoje sukurta institucija „Viešųjų investicijų plėtros agentūra“, ji iš ministerijos gavo per 70 mln. eurų, 2007–2013 m. laikotarpiu sukurtų projektų finansavimui.  

Daugiabučių renovacijai numatyta skirti 281 mln. eurų. 50 mln. eurų bus skirta viešųjų pastatų atnaujinimui. Dar 8,7 mln. eurų – bendram šio proceso skatinimui. Aplinkos ministerija su Energetikos ministerija pasidalinę atsakomybe.

„Energetikų atsakomybėn paskirti centrinės valdžios viešieji pastatai, o savivaldybių viešieji pastatai – aplinkosaugos atsakomybė. Pripažįstame, nedaug pinigų. Už šią sumą galima renovuoti po vieną pastatą kiekvienoj savivaldybėje. Kartu su Europos investiciniu banku stengiamės pasinaudoti patirtimi pritraukti privačias lėšas, tokiu būdu padidinti fondą ir renovuoti daugiau pastatų”, – sakė Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.