Priešininkų argumentai
Gatvės užtvėrimo priešininkų stovykla pasipiktino, kad negalima ties ta vieta pravažiuoti. Nepatenkintų gyventojų, interesus ėmė ginti ir jiems atstovauti Kudirkos Naumiesčio Centro seniūnaitis Vaidas Bagdanavičius. Pasak V. Bagdanavičiaus, nors jis ir pats gyvena netoli Varpo ir Vytauto gatvės sankirtos, jam šis užtvaras gyventi netrukdo, tačiau jis mano, kad negalima taip keleto žmonių pageidavimu nuspręsti, kada ir kur užtverti kokį kelią.
„Tai gal visi užsitveriam ties savo kiemais ir gyvenam taip? Kas bus, jei visi pradėsime elgtis, kaip norime? Kas gins viešąjį interesą? Juk mūsų mieste ne 53 gyventojai, jame gyvena daugiau kaip 1800 žmonių“, – sako V. Bagdanavičius.
Seniūnaitis nežada sėdėti rankų sudėjęs ir sako, jog kreipėsi į rajono savivaldybę prašydamas, kad artimiausiu metu Kudirkos Naumiestyje leistų daryti viešą susirinkimą.
„Tegul ateina visi, kas turi vienokią ar kitokią nuomonę, ir viešai ją pasako. Tegul gyventojų dauguma sprendžia, ar reikia nutraukti eismą Varpo gatvėje ir jį nukreipti kitur“, – dėsto savo argumentus seniūnaitis.
Pasak V. Bagdanavičiaus, jeigu gatvė yra nesaugi ir kelia pavojų eismo dalyviams, yra kitokių priemonių su tuo kovoti. Tam reikalui dažniausiai naudojami eismo ribojimo kalneliai, žiedinės sankryžos ar greitį ribojantys ženklai. Seniūnaičio nuomone, šiuo atveju nueita lengviausiu keliu, nepaisant kitų miestelėnų interesų. Pavyzdžiui, viena iš gatvių, į kurią eismas nukreipiamas, yra Kranto gatvė . Pasak V. Bagdanavičiaus, tai yra sena gatvė, įtraukta į Kultūros paveldo sąrašą, grįsta bruku ir ji intensyviam eismui netinkama, ją ir tos gatvės gyventojų namus reikia tausoti.
Problemos nemato
Kitaip mano Varpo g. 20-to daugiabučio ir aplinkinių namų gyventojai. Esą Varpo gatvė yra labai geroje vietoje ir minėtąją užtvertąją sankryžą galima apvažiuoti iš visų pusių per kitas gatves. 53 gyventojai kreipėsi į Eismo saugumo komisiją esą dėl to, kad Varpo gatvė išties buvo viena judriausių gatvių mieste ir tas intensyvus eismas kėlė pavojų pėstiesiems, dviratininkams ir vaikams. Vienas iš šios iniciatyvos palaikytojų yra Varpo gatvės 20-to namo gyventojas Aurimas Staugaitis – rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyresnysis specialistas ir Eismo saugumo komisijos narys. Beje, birželio 25 d. Eismo saugumo komisijai priimant sprendimą dėl gatvės uždarymo, A. Staugaitis buvo nusišalinęs nuo balsavimo. Tada jis kitiems komisijos nariams rodė miesto žemėlapį ir aiškino, kodėl aplinkiniai gyventojai nori, kad ši gatvė ties ta vieta būtų uždaryta. Devyni Eismo saugumo komisijos nariai (A. Staugaitis yra dešimtas) nubalsavo už šį pasiūlymą. Tačiau kai kurių naumiestiečių manymu, tai labai nesąžininga, kad gatvės užtvėrimu rūpinosi asmuo, kuris yra pats Eismo saugumo komisijos narys ir 20-to namo gyventojas. Neva A. Staugaičiui tai labai palankus sprendimas, nes jis pats dabar augina du mažamečius vaikus, o prie minėto namo nėra kiemo. Pasak paties A. Staugaičio, faktas, kad jis yra šio namo gyventojas ir savivaldybės darbuotojas, nieko nekeičia.
„Juk aš ne pats čia inicijavau tą gatvės uždarymą, to nori visi aplinkinių namų gyventojai. Jie ir surinko parašus, kuriuos vėliau pateikė miesto seniūnui, kad nori čia saugumo ir ramybės. Mums ir patiems dabar nepatogu, kai reikia gatvę apvažiuoti, tačiau mes to norėjome dėl visų miesto gyventojų, o ypač dėl mūsų kvartalo žmonių saugumo“, – aiškina A. Staugaitis.
Anot A. Staugaičio, reikėjo tikėtis, kad dabar jį pikti liežuviai kals prie kryžiaus, tačiau keisčiausia, kad pretenzijas dėl gatvės reiškia ne tie, kurie čia gyvena, o tiek, kurie gyvena kažkur kitose miesto dalyse.
Istorija kartojasi
Į kaltinimus, kad užsitvėrė privatų kiemą, A. Staugaitis žiūri skeptiškai. Kai čia kadaise gyveno Algimantas Damijonaitis, gatvė irgi buvo užtverta toje pačioje vietoje su masyviais gėlių vazonais. Tada kai kurie gyventojai taip pat kėlė nepasitenkinimą ir sakė, girdi, valdininkams viskas galima. Pasak A. Damijonaičio, išties Varpo gatvė 1992 metais buvo užtverta su minėtais vazonais dėl to, kad aplinkiniuose daugiabučiuose gyveno daug mažamečių vaikų ir jie žaisdavo tiesiog gatvėje. Tuometinė Kudirkos Naumiesčio miesto taryba (tada dar miestas turėjo merą ir savo tarybą) nusprendė, kad reikia padėti šeimoms, kurios augina vaikus, ir sumažinti pavojų jų gyvybėms. Vazonais gatvė buvo užtverta dėl to, kad kilus kokiam pavojui ar būtinybei juos būtų galima patraukti. Kai minėtų daugiabučių vaikai paaugo, vazonus miesto valdžia nusprendė pašalinti ir taip 1995 m. gatvė vėl tapo pravažiuojama visiems miesto gyventojams.
Pasak A. Staugaičio, tų, kurie nepatenkinti gatvės užtvėrimu, buvo ir tada, yra ir dabar.
„Girdi, anksčiau gyveno A. Damijonaitis – užsitvėrė gatvę, dabar gyvena A. Staugaitis – vėl gatvė užtverta. Tačiau tai tik keleto žmonių nuomonė, kurie gyvena kažkur kitur, o ne tų, kurie čia gyvena“, – sako A. Staugaitis.
Kovos iki galo
Spalio 17 d. Kudirkos Naumiestyje vyko šventė „Bulvynė 2015“. Po jos užsukome ir mes į Varpo gatvę pasižiūrėti, ką apie jos užtvėrimą mano patys gyventojai. Nereikėjo ilgai gatvėje stovėti ir laukti, kol gyventojai išsakys savo mintis. Čia pat išėjęs į kiemą vienas kitas vyresnio amžiaus, keli gretimos Vytauto gatvės gyventojai bei A. Staugaičio šeimos nariai vieningai sakė, jog nieko nėra šiuo metu geriau kaip ramybė nuo tos dienos, kai gatvė yra užtverta. Nors ir jiems patiems dabar reikia apvažiuoti aplink ir tai sudaro tam tikrą diskomfortą, bet dėl saugumo ir šventos ramybės juk nesunku įjungti atbulinę automobilio pavarą. Apie oponentų pusę Varpo gatvės gyventojai sako tik viena – jie čia negyvena, bet kelia vėjus. Be to, kai kurie turi ir visokių privačių interesų.
Kuo baigsis gretimų gatvių gyventojų nesutarimai šiuo klausimu, dar neaišku, nes, kaip jau minėjau, Kudirkos Naumiesčio Centro seniūnaitis V. Bagdanavičius pasirengęs kovoti iki galo.