Sudargiečių siekis – pritraukti turistus

dragunaitiene
Giedrė MERČAITIENĖ
 
Sudargo bendruomenės centras, vadovaujamas pirmininkės Albertos Dragūnaitienės, baigia įgyvendinti projektą „Dovana Sudargo jaunystei“. Dar šiemet visuomenei bus padovanota nauja krepšinio aikštelė. Be to, bendruomenės nariai turi didelių ateities planų.  
 
Nuotr. Sudargo bendruomenės centro pirmininkė Alberta Dragūnaitienė sako, kad būtina sutvarkyti miestelį taip, kad jis trauktų turistus.   
 
Nauja krepšinio aikštelė
 
Šiomis dienomis Sudargo bendruomenės centras baigia įgyvendinti projektą „Dovana Sudargo jaunytei“. Netrukus iš Klaipėdos bus parvežti krepšinio stovai, kurie stovės prie mokyklos nauja danga asfaltuotoje 420 kv. m aikštėje.


„Nors ir nedidelis projektas, bet jis mums labai svarbus. Senoji sporto aikštelė jau visiškai nudėvėta, joje nebeįmanoma sportuoti“, – sakė A. Dragūnaitienė. Naujoje aikštelėje stovės du krepšinio stovai, penki poilsio suoleliai. Įgyvendinus projektą bendruomenė įsisavins per 30 tūkst. litų (didžioji dalis iš Žemė ūkio ministerijos ir Šakių rajono savivaldybės 3 tūkst. 300 litų koofinansavimo dalis).

Skatins verslumą?

Prie Šakių krašto vietos veiklos strategijos (2014–2020 m.) kūrimo aktyviai prisidėjo ir Sudargo bendruomenė.  

„Norėtume gauti finansavimą penkių projektų įgyvendinimui. Žinoma, tiek negausime. Bet vis tiek projektai pateikti, tikimės, kažkuriuos patvirtins“, – viliasi A. Dragūnaitienė. Ji patikino, jog bendruomenė norėtų Sudarge skatinti verslumą.

„Kad verslininkai galėtų burtis, reikalingos erdvės, kur būtų galima prekiauti. Mes tokių erdvių neturime. Turistai į parduotuves rečiausiai užeina“, – sakė A. Dragūnaitienė, apgailestaudama, kad naujojoje strategijoje tokiai infrastruktūrai finansavimo nenumatyta.

Dėmesys aplinkai

Sudargas įsitvirtinęs ant Lietuvą ir Europos Sąjungą reprezentuojančio tako.

„Šakių rajone miestelis po miestelio atsigauna, tikimės, ir į mus bus atkreiptas dėmesys. Vasarą Sudargą aplankiusios ekspedicijos dalyvis prof. Alfredas Bumblauskas patvirtino, kokioje išskirtinėje vietovėje gyvename. Stengiamės daryti, kad būtume pastebėti nacionaliniu lygiu“, – tikino A. Dragūnaitienė. Nuostabiais piliakalniais pasipuošęs miestelis, anot bendruomenės pirmininkės, kasmet sulaukia vis daugiau turistų. Kaip žinia, jie visuomet ieško sielai atgaivos, todėl rimtai susirūpinta miestelio aplinkos tvarkymu. Jaudina Knygnešių gatvės, kurioje gyvena A. Dragūnaitienė, užtvarčių išsidėstymas į pagrindinį kelią.

„Toks vaizdas įvažiuojant pagrindiniu keliu į Sudargą menkina jo įvaizdį“, – kalbėjo A. Dragūnaitienė. Viliamasi gauti finansavimą projekto, skirto užtvarčių apželdinimui, įgyvendinimui.

„Norime teritoriją apželdinti augmenija, kuri paslėptų užtvartes. Nežinia, ar visi gyventojai leis tai padaryti“, – pridūrė pirmininkė.

Be to, visomis išgalėmis siekiama spręsti problemą dėl miestelio centre negyvenamų sodybų priežiūros.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.