Kiek savivaldybė gali uždirbti iš parduodamų butų?

tarnauskas suodaitisGintarė MARTINAITIENĖ

Savivaldybei priklauso ne tik socialiniai, bet ir taip vadinamieji savivaldybės būstai. Pasikeitus Paramos būstui įsigyti ir išsinuomoti įstatymui, juos nuomininkai gali išsipirkti. Priimant sprendimus dėl pardavimo, tarybos nariams kilo klausimų, ar ne per mažos parduodamų butų kainos. Nemažai pastebėjimų politikai išsakė ir dėl socialinių būstų.

Nuotr. Mindaugas Tarnauskas (dešinėjė) ir Laurynas Suodaitis aršiausiai pasisakė už tai, kad savivaldybės būstai būtų parduodami brangiau.

Dėl to, kad nereikalingą savivaldybės turtą reikia parduoti, sutiko faktiškai visi tarybos nariai. Klausimų kilo dėl kainos.

„Suprantu, kad nereikalingą turtą reikia parduoti, bet rinkos kaina. Net apleisti butai Gelgaudiškyje kainuoja po 15 tūkst. eurų, o mes pardavinėjame po 5 tūkst. eurų“, – kalbėjo Mindaugas Tarnauskas.

Laurynas Suodaitis teiravosi, ar nebus taip, kad išsipardavę būstus susidursime su situacija, kad jų ims trūkti.

Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė aiškino, kad žmonės, savivaldybės būstuose pragyvenę ne mažiau kaip penkerius metus, turi teisę kreiptis dėl jo įsigijimo, tad tai ir daro.

Pasak mero Juozo Bertašiaus, reikia tik džiaugtis, kad gyventojai būstus tvarkosi ir į juos investuoja. Niekam ne paslaptis, kaip atrodo ir kokios būklės būna daugelis socialinių būstų. Kartais juos sugebama nugyventi taip, kad gyvulių tvartai atrodo geriau...

Algimantas Damijonaitis, išgirdęs kolegų siūlymus pardavinėti rinkos kaina, neištvėrė: „O kokius būstus mes žmonėms suteikiame? Kartais net grindų nebūna. Kai žmonės susitvarko, norime įvesti rinkos kainą? Džiaukimės, kad įsigyja.“

Šiai minčiai pritarė ir E. Grigaitienė, kuri teigė, jog, tarkim, dėl tokio būsto įsigijimo į savivaldybę kreipęsi lekėtiškiai ilgokai svarstė, ar jį pirkti, nes manė, kad kaina per didelė.

Tad, kaip siūlė Irena Haase, reikia diskutuoti apie tai, kiek lėšų į būstus įdeda pati savivaldybė. Ji ragino savivaldybės administraciją į tai pažiūrėti rimtai ir imtis atitinkamų veiksmų.

„Jei mes suteikiame lūšną, tai ko norėti?“ – retoriškai teiravosi politikė.

Tai, kokios būklės yra socialiniai būstai, priklauso ne tik nuo gyventojų, bet iš dalies ir nuo seniūnijų. Deja, tik keletas jų už nuomą surinktas lėšas skiria remontui.

Šiuo metu savivaldybės parduodamų būstų sąraše yra 108 būstai ir 18 pagalbinių ūkio pastatų, o laukiančių socialinių būstų eilėje – daugiau nei 100.

Parduodant savivaldybės būstus, kaip aiškino Biudžeto ir turto skyriaus vyresnioji specialistė Irmunda Čepulionienė, parinktas turto vertintojas pagal specialią metodiką ir nustato kainą. Tad ji ne iš piršto laužta.

Vasario pradžioje vykusio tarybos posėdžio metu priimti sprendimai dėl trijų butų pardavimo Šakiuose (kainos svyravo nuo 6470 eurų iki 11600 eurų) bei po vieną Lekėčiuose (9210 eurų) ir Griškabūdyje (5310 eurų).

Visgi daugelis tarybos narių sutarė, kad prieš leidžiant įsigyti būstą jį galėtų apžiūrėti ir savo nuomonę pateikti, pavyzdžiui, Sveikatos bei socialinės politikos komitetas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.