Susirinko į pirmąjį posėdį

liukaitiene nvo
Nuotr. Nors noro vadovauti nevyriausybinių organizacijų tarybai Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Margarita Liukaitienė (dešinėje) nerodė, visgi būtent ji buvo išrinkta pirmininke.


Praėjusią savaitę vyko pirmasis nevyriausybinių organizacijų (NVO) tarybos posėdis. Išrinktas tarybos pirmininkas ir pavaduotojas, nors susirinkimo dalyviai diskutavo ir bandė išsiaiškinti, ką ta taryba turėtų daryti ir kam ji apskritai reikalinga.
 
Nors svarstymų ir klausimų, ar taryba reikalinga ir ką ji veiks, buvo nemažai, tačiau susitikimą inicijavęs vicemeras Edgaras Pilypaitis aiškino, kad tokią tarybą kaip patariančią instituciją veikiančioms NVO įpareigoja turėti įstatymas. Paskutiniais, bet tikriausiai negalutiniais duomenimis, nes išrašai iš juridinių registrų centro yra mokami, rajone yra 250 įvairių NVO. Tad jas vienyti, joms patarti ir turėtų minėta taryba. Nemažai svarstyta ir net buksuota vietoje, kas šiai tarybai turėtų vadovauti, nes daugelis tiesiog atsisakinėjo motyvuodami turintys daug veiklos ir apskritai nelabai suprantantys, kas tai yra. Tad norinčių užimti vadovo poziciją nebuvo. Galiausiai vieno balso skirtumu pirmininke išrinkta Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Margarita Liukaitienė, o jos pavaduotoja – jaunimo reikalų koordinatorė savivaldybėje Danutė Jurgutienė.

Bendroje diskusijoje buvo kalbama apie tai, kad taryba galėtų „išjudinti“ ir paskatinti sueiti į vieną vietą veikiančias organizacijas, galbūt skatinti savanorystę ir nematomą ar silpnai matomą nevyriausybininkų veiklą padaryti labiau matoma. Kalbėta, kad reikėtų dalyvauti rengiant strateginį planą, galbūt išsigryninti duomenų bazę.

Socialinei sričiai atstovavo Neįgaliųjų reikalų koordinacinės tarybos pirmininkė Janina Jokūbaitienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, jaunimui – minėta D. Jurgutienė ir Atviro jaunimo centro vadovė Gintarė Grockytė, švietimui ir sportui – M. Liukaitienė ir Šakių rajono sporto klubų sąjungos vadovė Inga Bankauskienė, verslo atstovams– Šakių verslo informacijos centro vadovė Daiva Palukaitienė. Pagal įstatymą ne mažiau kaip pusė atstovų taryboje turi būti nevyriausybinio sektoriaus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.