Rajone padaugėjo bedarbių

Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, vasarį Šakių skyriuje buvo 9,5 proc. bedarbių nuo darbingo amžiaus gyventojų.

Iš viso per mėnesį Šakių skyriuje įregistruoti 159 nauji bedarbiai. Mėnesio pabaigoje rajone registruoti 1707 darbo ieškantys asmenys. Iš jų 45,2 proc. moterys, 54,8 proc. vyrai. Lyginant su ankstesniu mėnesiu, vasarį bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų išaugo 0,2 procento.
 
Vasarį Šakių skyriuje darbdaviai registravo 73 laisvas darbo vietas. Iš jų neterminuotą darbą siūlė 59, terminuotą – 14. Lyginant du paskutinius mėnesius, vasarį registruota ir mažiau darbo vietų (11 mažiau nei sausį), ir įdarbinta mažiau žmonių. Jei sausį darbą gavo 100, tai vasarį įdarbinti pavyko 71 asmenį. Neterminuotai įdarbinti 54, pagal terminuotą darbo sutartį pradėjo dirbti 17 bedarbių.

Į aktyvias darbo rinkos politikos priemones praėjusį mėnesį nusiųsta 23 bedarbiai. Iš jų 14 mokysis profesijos, septyni įdarbinti pagal remiamo įdarbinimo programas. Pagal paramos darbo vietoms steigti priemonę darbą gavo vienas asmuo. Veiklą pagal verslo liudijimą pradėjo 65 bedarbiai.

Didžiausia bedarbystė rajone slegia Barzdų seniūniją (15,7 proc.). Tiesa, lyginant du paskutinius mėnesius, seniūnijoje bedarbių sumažėjo 0,3 proc. Nors bedarbių daug, bet vienu procentu jų mažėjo ir Žvirgždaičių seniūnijoje (nuo 16,2 proc. sausį iki 15,2 proc. vasarį). Didelė bedarbystė (13,9 proc.) vasarį buvo Slavikų seniūnijoje, šiek tiek mažiau Plokščių (11,9 proc.), Kudirkos Naumiesčio (11,8 proc.), Griškabūdžio (10,5 proc.) seniūnijose. Mažiausias bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų registruotas Kriūkų (4 proc.), Kidulių (7,1 proc.), Šakių (su miestu) (7,7 proc.) bei Sudargo (8,2 proc.) seniūnijose. Visos Marijampolės teritorinės darbo biržos aptarnaujamos teritorijos bedarbiai vasarį sudarė 10,1 proc. nuo darbingo amžiaus gyventojų. Šalies vidurkis yra mažesnis – 8,8 proc.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.