Balsų daugiau neperskaičiuos

Po to, kai Šakių rajono savivaldybės rinkimų komisija, socialdemokratų prašymu, perskaičiavo tarybos narių rinkimų balsus, vos vieno balso skirtumu mandatą taryboje iškovojo socialdemokratai, atėmę jį iš konservatorių. Pastarieji su prašymu darkart perskaičiuoti balsus kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kuri penktadienį tokį prašymą atmetė.

Kaip kalbėta VRK posėdžio metu, klausimas išties jautrus, nes socialdemokratų ir konservatorių partijas bei laimėtas vietas taryboje skiria tik vienas balsas. Visgi komisijos nariams skunde išdėstyti motyvai pasirodė per silpni, kad prašymas būtų tenkintas. Pavyzdžiui, vienas iš motyvų, jog prie negaliojančių buvo pridėti keletas neantspauduotų balsavimo biuletenių, o dėl tokio neapdairumo, mano rašto autoriai, neturėtų kentėti rinkėjo valia. Visgi įstatymas aiškiai numato, kad tokie biuleteniai yra laikomi negaliojančiais, tad į šį argumentą net nesigilinta.
 
Kaip jau minėjome ir anksčiau, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams užkliuvo ir tai, kad rinkimų komisijos narė Eglė Pukinskaitė yra giminystės ryšiais susijusi su dviem į tarybą išrinktais socialdemokratais.

„Pažymėsiu, kad asmuo, dėl kurio giminystės ryšių skundžiamasi, buvo paskirta Teisingumo ministerijos, tai ne nuo partijos. Perskaičiuojant dalyvavo stebėtojai tų partijų, jokių pretenzijų, jokių skundų neišreiškė, tai iš pateikto skundo nėra pagrindo teigti, kad nustatyti pažeidimai“, – kalbėjo vienas iš VRK posėdžio dalyvių.

Nors viena iš narių ir siūlė perskaičiuoti balsus, daugumai balsavus prieš, prašymas netenkintas. Kad komisija dirbo sąžiningai, pagal raidę, posėdžio metu kalbėjo ir Šakių rinkimų komisijos pirmininkė Felicita Totoraitienė.

„Mano manymu, nepagrįsti ir silpni motyvai“, – sakė ji ir gyrė savo vadovaujamos komisijos darbą.

Tad savivaldybės taryboje po aštuonis mandatus iškovojo „valstiečiai“ ir socialdemokratai, septynis – TS-LKD, po vieną – Regionų partija ir politinis komitetas „Vieningi zanavykai“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.