Jaunimo politikos įgyvendinimo rezultatai šoktelėjo į viršų

Jaunimo reikalų agentūra neseniai pateikė 2022 m. jaunimo politikos įgyvendinimo apžvalgą 60-yje Lietuvos savivaldybių. Agentūros duomenimis, praėjusiais metais Šakių r. įgyvendinta 91 proc. (2021 m. – 89,7 proc.) rekomenduotų jaunimo politikos užduočių, savivaldybė atsidūrė septintoje vietoje tarp devynių daugiausiai rekomenduotų jaunimo politikos užduočių  įgyvendinusių savivaldybių. Jaunimo politikos įgyvendinimo vertinimo rezultatai praėjusiais metais taip pat gerokai šoktelėjo į viršų.  

2022 m. jaunimo politikos įgyvendinimo vertinimas apima keturias sritis – darbą su jaunimu (atvirasis darbas, mobilusis darbas ir darbas su jaunimu gatvėje); jaunimo dalyvavimą, įgalinimą ir atstovavimą; jaunimo savanorišką veiklą; jaunimo politikos veiklos sričių administravimą (faktais ir žiniomis grįsta jaunimo politika).
 
Darbo su jaunimu srities įgyvendinimo reitinge savivaldybė šoktelėjo į 16-ą vietą (2021 m. buvo 29-oje). Bendras balas – 5,99. Jis susidėjo vertinant du kriterijus – atvirąjį darbą su jaunimu, t. y. atvirų jaunimo centrų skaičių, veiklą, gaunamas lėšas iš savivaldybės biudžeto ir mobilųjį darbą su jaunimu gatvėje. Rekomenduotos užduotys įgyvendintos 88,5 proc.

Lyginant su kitomis savivaldybėmis, neblogai  pasirodėme vertinant atstovavimą jaunimo interesams, jaunimo dalyvavimo, įgalinimo skatinimą – surinkome 4,11 balo iš 4,6 galimų (2021 m. – 3,97 balo). Šakių r. savivaldybė kartu su Trakų r. savivaldybe pasidalijo 7–8 vietas.

Atsižvelgiant į akredituotų savanorius priimančių organizacijų skaičių, planuotus ir pasiektus rezultatus savanoriškos veiklos srityje bei kitus rodiklius, jaunimo savanoriškos veiklos srities vertinime Šakių r. savivaldybė pakilo iš 45-os į 37 vietą. Ji surinko 2,63 balo iš 4,45 galimų (2021 m. – 1,42 balo). Rekomenduotos užduotys buvo įgyvendintos 72,7 proc.

Jaunimo politikos veiklos sričių administravimo įgyvendinimo reitinge su kitomis 30 savivaldybių dalinomės 7–36 vietas (2021 m. – 9–32 vietas). Šioje srityje geriausiai buvo vertinamos savivaldybės, atlikusios savivaldybės jaunimo problematikos tyrimą arba jaunimo politikos kokybės vertinimą. Dėmesys buvo kreipiamas ir į planavimą bei atskaitomybę – pateiktas ataskaitas, informacijos viešinimą. Atskirai rekomenduotų jaunimo politikos veiklos sričių administravimo įgyvendinimo ir vertinimo rezultatų palyginimas praėjusiais metais buvo nedarytas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar ryžtumėtės donorystei?

klausimelis 10 04Regina iš Šakių:

Vieną kartą esu davusi kraujo. Mano artimoje aplinkoje nėra aukojusių organų. Organų donorai, manau, yra drąsūs, gyvybę gelbstintys žmonės. Negalvojau, kad pati galėčiau tapti organų donore, manau, organai mano jau per seni. Kur įsigyti donoro kortelę, deja, nežinau. 

klausimelis 10 04 2

Gražina iš Šakių:

Donorystė – kilnus būdas padėti kitam. Be abejo, yra reikalinga. Yra žmonių, kurie nesiryžta donorystei. Kad galbūt donoro organai išgelbėjo kažkieno gyvybę, tokio atvejo mano artimoje aplinkoje nebuvo. Esu prieš maždaug 30 metų davusi kraujo. Jei šiandien būtų pačios sveikesni organai, sutikčiau tapti donore. Kaip įsigyti donoro kortelę? Greičiausiai kreipčiausi į savo šeimos gydytoją.

dzingulevicius geras
 
ambrozija350px
 
chrebtovas 10 26

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.