Gimstamumą skatins padidinta išmoka

Praėjusį pirmadienį švietimo įstaigų vadovų susirinkime rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius informavo, kad rugsėjo mėnesį tarybai bus pateiktas sprendimo projektas dėl vienkartinės gimimo išmokos didinimo, taip siekiant paskatinti rajono gyventojus susilaukti daugiau vaikų.

Projekte numatyta kiekvienam rajone gimusiam vaikui iš savivaldybės biudžeto skirti 10 bazinių socialinių išmokų paramą, kas šiuo metu sudarytų 490 eurų. Pasak vicemero, neaišku, ar tai paskatins tėvus susilaukti daugiau vaikų, tačiau, jo manymu, piniginė išmoka yra geriau nei, pavyzdžiui, kūdikio krepšelis, kurį dovanoja kai kurios kitos savivaldybės. Tokiu atveju naujagimio tėvai gauna paramą ir iš valstybės, ir iš rajono savivaldybės, o susiejus ją su bazine socialine išmoka, šiai didėjant ir savivaldybės išmoka didės.
 
D. Jakavičius pasakojo, kad rajono vadovai lankydamiesi seniūnijose domisi, kiek jų teritorijose iki šios dienos gimė naujagimių – „štai Žvirgždaičiuose – tik vienas ir tas pats jau išvykęs, Gelgaudiškyje – šeši, Lukšiai gyrėsi, kad birželio pabaigoje turėjo aštuonis, Kudirkos Naumiestis – du“.

Realybė nedžiugina. Vicemero teigimu, šiuo metu naujagimių skaičius rajone nesiekia ir 200 per metus. Kiekvienam gimusiam vaikui vienkartinė 200 eurų išmoka iš savivaldybės biudžeto pradėta mokėti nuo 2017 m., kai gimstamumas sumažėjo iki 300 kūdikių per metus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.