Šakių bažnyčią pradėjo remontuoti nuo stogo

matusevicius remontas
Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Vytautas Antanas Matusevičius, aprodydamas bažnyčią, teigė, kad vis tik didžiausias prioritetas ne sienų ir lubų, presbiterijos ir altoriaus sutvarkymas, o naujų grindų paklojimas. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Turbūt ne vienas šakietis pastebėjo iš tolo šviečiantį atnaujintą Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios stogą. Tačiau tai tik darbų pradžia, nes remonto verkiant reikia ir bažnyčios viduje. Savo eilės laukia presbiterija, altorius, lubos, sienos ir grindys. Jau būtina suremontuoti ir zakristiją.
 
Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Vytautas Antanas Matusevičius, aprodydamas naujai sutvarkytą šventovės stogą, vardijo darbus, kuriuos greitai ir kokybiškai atliko UAB „Alpinistiniai statybos darbai“. Iš Vilniaus atvykę specialistai aukšto slėgio plovimo įrenginiu nuplovė nešvarumus, dalinai perdėjo apatinio stogo dangą, įdedant skardos intarpus, pervaržė judančias ir atsilenkusias skardas, pro kurias į bažnyčios vidų bėgo vanduo.

Nudažius stogą pasikeitė ir estetinis bažnyčios vaizdas, kurį iki šiol labai gadino surūdiję skardos lakštai. Liko pakeisti vandens latakus, nes senieji keturkampiai ir nepraktiški, kadangi juose susikaupę lapai trukdo nutekėti vandeniui. Visiems šiems darbams buvo numatyta daugiau kaip 30 tūkst. eurų sąmata, tačiau, atsiradus galimybei dar šiais metais nudažyti ir klebonijos, šalia įkurto muziejaus pastato bei Plieniškių koplytėlės stogus, viskas gali kainuoti apie 50 tūkst. eurų.

„Praktiškai visi darbai atliekami iš parapijiečių surinktų aukų ir pervestų 1,2 proc. pajamų mokesčio, nes rėmėjų nelabai turim“, – apgailestavo kunigas V. A. Matusevičius, išreikšdamas tikėjimą, kad galbūt rajono savivaldybė taip pat galės pagelbėti.

Aišku, jo įsitikinimu, bažnyčią suremontuoti reikėjo gerokai anksčiau, tačiau ar tai dėl lėšų trūkumo, ar dėl neprisiruošimo viskas ilgokai užsitęsė.  

„Mano gyvenimo silpnybė – nemoku pinigų prašyt. Aš geriau duosiu negu prašysiu“, – atviravo klebonas, džiaugdamasis, kad „su stogu dabar kokia 10–15 metų bus spakaina“.

Pasidairius po Šakių šventovės skliautus, į akis krinta kiauro stogo pasekmės – nubėgę, vietomis atsilupę dažai, nuo drėgmės pertekliaus pajuodavusios, pelėsio apimtos sienos bei lubos. Būtinas ir kapitalinis grindų remontas. Klebonas viliasi, kad, surinkus daugiau pinigų, būtų galima sudėti ir granito grindis, o jei ne, kažkaip kitaip tektų spręsti medžiagų klausimą. Dabartinės medinės grindys jau praktiškai netvarkytinos, pagraužtos grybo, jų neina nuobliuoti ir restauruoti, nes nuobliuotos pasidarytų per plonos.

„Medinės grindys bažnyčioje nelabai pasiteisina, idealiausias variantas – granitas“, – įsitikinęs klebonas, ketinantis nieko nelaukiant kitais metais pradėti bažnyčios vidaus remonto darbus ir nors, pasak jo, Vyskupas pataria pradėti nuo presbiterijos, kuri būtų atitverta grotelėmis, renovacijos ir naujo altoriaus, tačiau vis tik prioritetas būtų naujų grindų paklojimas.

Jau seniai remonto nemačiusi ir zakristija, kurią taip pat reikia remontuoti nuo grindų iki lubų. Dvasininko teigimu, čia esančios parketo grindys labai gražios, tad jas būtų galima atnaujinti, tačiau labai nepraktiškos, taip pat būtų geriau pakeisti granitinėmis. Senus, apšiurusius baldus būtina restauruoti. Klebonas atsidūsta, kad viskas labai daug kainuos – šimtais tūkstančių.

Besikalbant apie remonto darbus, kunigas V. A. Matusevičius prasitarė, kad pačios didžiausios parapijos bažnyčia neturi vargonų. Jo spėjimu, jie turėjo būti pagaminti iš nekokybiškų, netinkamų medžiagų, todėl sugedo ir seniai stovi nenaudojami. Vargonininkė naudojasi elektriniu sintezatoriumi, kuris atlieka vargonų funkcijas.

„Yra keletas variantų: arba naujus gaminti, bet kosminės kainos, arba pirkti senus už prieinamą kainą ir pritaikyti, – svarstė klebonas, pridurdamas, kad dar ir parvežimas, ir sudėjimas kainuotų, nes viskas būtų išardyta dalimis. – Aš labai myliu vargonų muziką ir gaila, kad jų šioje bažnyčioje neturim. Tai tikriausiai mūsų visų apsileidimas – ir kunigų, ir parapijiečių, ir valdžios vyrų, kad nesusitelkiam ir vargonus nustumiam į paskutinę vietą.“

Prisidėti prie Šakių bažnyčios remonto galima:
Šakių šv. Jono
Krikštytojo parapija
Įmonės kodas: 291297150
Luminor Bank AB
A.S. LT764010042100031651

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.