Tuoktuvėms rinkosi kaimo turizmo sodybas

Metams pasibaigus, tradiciškai žvilgtelime į rajono demografinę statistiką, kuri kasmet vis labiau liūdina. Gimstamumas mažėja – prieš penkerius metus sulaukdavome apie 100-u naujagimių daugiau nei pernai, o mirusių rajono gyventojų skaičius jau seniai keletą kartų pralenkęs gimstančių kūdikių skaičių.

Tiesa, jei žvelgtume ne į kelerių metų statistiką, o tik į pernykščius metus, tai pernai mirusių žmonių buvo mažiau nei užpernai. Savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos pavaduotojos Daivos Subačienės duomenimis, 2023 m. mirė 416 žmonių, o 2022 m. buvo registruota 517 mirčių. Šeši rajono žmonės praėjusiais metais mirė užsienyje, vien gruodį šį pasaulį paliko 34 rajono gyventojai.
 
Jei prieš trejus metus rajone registruotų gimimų skaičius dar perkopdavo 200, tai praėjusiais metais nesulaukta nei pusantro šimto. Pernai rajone gimė 149 naujagimiai, iš jų – 30 užsienyje.  O štai praėjusių metų gruodį sulaukėme tik devynių mažylių – du iš jų gimė užsienyje. Iš viso pernai rajonas pasipildė 87 berniukais ir 62 mergaitėm. 2022-aisiais gimė 164 naujagimiai – 78 berniukai ir 86 mergaitės.

Lyginant paskutinius penkerius metus, mažėja ir santuokų skaičius. Pernai nesulaukėme nė 100 tuoktuvių. Šeimą sukūrė tik 99 poros, septynios iš jų – užsienyje (palyginimui – 2022 m. susituokė 121 pora, o 2021m. – 125). Pernai skyriuje registruotos 25 bažnyčioje sudarytos santuokos, 2022 m. – 28.

Pasak D. Subačienės, vis dar populiarus santuokų įregistravimas pačių jaunavedžių pasirinktose vietose. Pernai tokių santuokų buvo 12, užpernai –14. Jaunavedžiai santuokoms sudaryti 2023 m. dažniausiai rinkosi kaimo turizmo sodybas („Miško sodybą“ (5), vilą „Laurynė“ (2), „Margiškių dvarą“, „Dobilą“, „Villa Orchidea“) bei Zyplių ir Gelgaudiškio dvarus.

Žvelgiant į statistinius duomenis, skyrybų skaičius kasmet svyruoja – vienais metais išsiskiria daugiau, kitais – šiek tiek mažiau. Štai pernai santuoką nutraukė 70 (dvi iš jų užsienyje), o užpernai 67 poros (trys iš jų užsienyje).

Vardą ar pavardę 2023m. keitė 25 asmenys, tėvystė per metus pripažinta 45 vaikams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MA2022baneriai300x600

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.