Rajono keliai: bėdos bėdelės ir maži šviesuliai

Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas Giedrius Pulokas (dešinėje), inicijavęs išvažiuojamąjį posėdį pasižvalgyti po rajono kelius, kvietė kalbėtis su vietos ūkininkais, kurie daugiausiai ir naudojasi šia Kaštonų g. atkarpa, kad jie prisidėtų tvarkant kelią ir atsakingiau juo naudotųsi. D. Pavalkio nuotr.

Antradienį pasižvalgyti po rajono kelius, kaip atliekami jų remonto darbai, išvyko savivaldybės tarybos Ūkio ir verslo komiteto nariai bei keletas kolegų tarybos narių. Aplankytos Kidulių, Sudargo, Slavikų, Kudirkos Naumiesčio bei Žvirgždaičių seniūnijos.

Pirma stotelė – Kidulių seniūnijos Kaimelio kaime Jaunimo gatvė, kurios kapitalinio remonto darbai buvo atlikti dar pernai. Miestelio seniūnė Renata Švelnytė-Mykolaitienė rodo gyventojo savavališkai užpiltą žemėmis bei akmenimis kelio griovį bei pralaidą paviršiniam vandeniui nutekėti. Nesant nubėgimo, gadinsis ir kelkraštis.

„Projektą darant turėjo būti suderinta su sklypų savininkais“, – svarstė išvažiuojamajame posėdyje dalyvavęs tarybos narys Ramūnas Kaunas.

keliai isvaziuojamasisD. Pavalkio nuotr.

Savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjas Martynas Remeikis stebėjosi, kodėl gyventojų sklypų ribos prieina taip arti prie kelio, kad nėra kelio apsaugos zonos. Seniūnė nerimavo ir dėl minėtoje gatvėje patiesto asfalto kokybės, mat vietomis jis buvo suskirdęs. Tiek Kidulių, tiek Sudargo seniūnėms galvos skausmu yra tapusi Kaštonų gatvė, kuri driekiasi per abi seniūnijas. Atvažiavus nuo kelio Kiduliai–Bunikiai, žvyrkelis dar padoresnis, važiuoti galima netgi ir tokiu šlapiu oru, tačiau į Pervazninkus vedanti atkarpa šiuo metu virtusi tikra klampyne, kelias be jokių pagrindų, vandens nubėgimo griovių. Atėjęs greta gyvenantis Remigijus neslėpė pykčio, kad keliu, netgi ir palijus, važinėja ūkininkai su savo technika.

„Važiuoja, užklimpsta, po to vienas kitą traukia. O išvažiavę iš purvyno nuo ratų drabsto molį ir ant geros žvyrkelio dangos, kuria mes važinėjam. Tiesa, vasarą ši atkarpa šiek tiek pradžiūsta“, – pasakojo gyventojas pridurdamas, kad ir siuntų kurjeriams, privažiavus nuo Pervazninkų pusės, tenka suktis atgal ir važiuoti jau iš Kidulių pusės.

Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas Giedrius Pulokas siūlė kalbėtis su vietos ūkininkais, kuriems labiausiai ir yra aktualus šis kelias, kad pirmiausiai išsigenėtų kanalą, tuomet ir vanduo nubėgtų. Pasak gyventojo, tame kanale auga ir pavojingas Sosnovskio barštis, augalų sėklos teršia ir kitas teritorijas.

Atvykusi Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė kviečia pavažiuoti minėta gatve iš Sudargo pusės, tiksliau, iš Pervaznininkų kaimo. Beje, šioje gatvėje pernai lapkritį buvo atliktas žvyro dangos įrengimas. Pasak opozicijos lyderio Edgaro Pilypaičio, minėtoje gatvėje darbai buvo numatyti atlikti šiemet, tačiau, siekiant įsisavinti lėšas, suskubta darbus atlikti paskutinėmis termino dienomis, t. y. gruodžio mėnesį. Komiteto nariai sutiko, kad naujai įrengtas žvyrkelis vietomis sunkiai išvažiuojamas, vietomis slenka ir pati kelio sankasa. Svarstyta, kad, esant garantiniam laikotarpiui, rangovas turėtų sugrįžti į šį objektą ir trūkumus ištaisyti.

keliai isvaziuojamasis2Rūpesčių dėl kelių turi tiek Kidulių seniūnė Renata Švelnytė-Mykolaitienė (kairėje), tiek Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė, kuri akcentavo, kad dėl sugadintų žvyrkelių nėra atgalinio ryšio su elektros perdavimo linijos statytojais. D. Pavalkio nuotr.

Jau važiuojant toliau seniūnijos keliais Sudargo seniūnė pabrėžė, kad kol kas neturi grįžtamo ryšio su elektros perdavimo linijos statytojais, kurie taip pat apgadino nemažai žvyrkelių, nors žadėjo juos atstatyti.

Komiteto nariai iš Sudargo pasuko į Slavikus, kur jiems keliai, netgi žvyrkeliai, paliko gerą įspūdį, o Panoviuose (Kudirkos Naumiesčio sen.) kelių būklė paliko slogiausią įspūdį.

„Stebina, kad gyvenamojoje teritorijoje, tokios gatvės kaip Beržyno, Saulėtekio, gausiai apstatytos namais, stovinčiais dešimtmečiais, dar neturi asfalto. Kai kurie esami žvyrkeliai ir tie labai prastos būklės. Naujo asfalto reikia Novos gatvei“, – kalbėjo G. Pulokas.

Kudirkos Naumiestyje stabtelėta Kranto g., kur šiais metais numatytas kapitalinis remontas, čia komiteto nariai diskutavo dėl joje esančio išsišakojimo asfaltavimo. Be abejo, apsilankyta ir Vilties g., kur taip pat numatytas šiais metais gatvės remontas, komiteto nariams kilo klausimų dėl oro linijos stulpų išsidėstymo, dėl gyventojų sklypų ir kelio zonos susikirtimo.

„Ši gatvė yra gana siaura, joje net neapsisuksi. Manau, kad esančiame valstybiniame žemės sklype būtų tikslingiau ties Vytauto g. gatvę sužiedinti. Tuomet nereiktų ir šiukšliavežėms atbulomis važiuoti“, – svarstė G. Pulokas.

keliai isvaziuojamasis3D. Pavalkio nuotr.

Komiteto narys Romas Pukinskas pasiūlė važiuoti Duliebaičių gatve, kur nuasfaltuota apie pusė kilometro tiesiog laukais. Kaip paaiškėjo, taip buvo daroma dėl geresnio susisiekimo Baltkalnio gatvės gyventojams. Apsilankyta ir pas Kudirkos Naumiesčio ugniagesius, kurie turėjo pastabų dėl saugaus eismo, kad kai kurios miesto gatvės būna užstatytos gyventojų automobiliais. Gustainiškiuose pervažiuota per Novą mediniu tiltu, kurio pagrindas vis dar formuojamas iš medžio.

Paskutinė išvykos stotelė – Žvirgždaičiai. Seniūnė Giedrė Snudaitienė turėjo pastabų AB „Kelių priežiūra“ dėl jų prižiūrimų kelių, bet pasidžiaugė vietos žemdirbių supratingumu ir pagalba prižiūrint kelius. Komiteto nariams kėlė abejonių neseniai per miestelį vienoje gatvėje pakloto asfalto dangos būklė. Asfalto ypač laukia Janukiškių kaimo gyventojai.

„Norėjau ir aš susipažinti, ir skyriaus vedėją supažindinti su įgyvendinimais projektais bei rajono keliais. Situaciją aptarsime komitete. Tikimės išgirsti atsakymus į kai kuriuos klausimus ir iš vedėjo“, – sakė G. Pulokas.

keliai isvaziuojamasis4D. Pavalkio nuotr.

Komiteto nariai ateityje žada pavažinėti ir kitų seniūnijų keliais.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.