Rajono maudymosi vietos: vienos džiugina, kitos bado akis ir kelia grėsmę

Akis Valiulių poilsiavietėje bado ne tik netvarka – pilnos šiukšlinės atliekų, nešienauta žolė, bet jau grėsmę maudymosi dalyviams kelia ir begriūvantis tiltas. Galbūt pasirūpinti savo turtu turėtų tiek žemės, ant kurios įrengta poilsiavietė, šeimininkai, supratingesni turėtų būti ir patys lankytojai. D. Pavalkio nuotr.

Plūstelėjus didesnei šilumai, gyventojai poilsiauti traukia į bene vienintelę maudymosi vietą rajone – Valiulių poilsiavietę. Tačiau tvenkinio aplinka nežavi: vietomis nenupjauta žolė, šiukšliadėžės pilnos atliekų, o svarbiausia – grėsmę keliantis lieptas į tvenkinį. Aplinka daugiausiai rūpinasi čia įsikūrusios privačios vandens pramogų įmonės savininkas, poilsiavietės sklypo savininkas taip pat tikina, kad, kiek išgali, teritorija rūpinasi...

Savaitės pradžioje per pietus lankantis Valiulių poilsiavietėje sutinkame vos vieną kitą maudynių dalyvį, papietauti prie įrengtų stalelių atvykusius darbininkus, stabteli ir viena kita mašina. Sutiktas Ramūnas pasakojo, kad jau dvi savaitės, kai šiukšlinės pilnos atliekų, o avarinės būklės tiltelį siūlė iš viso aptverti STOP juosta.

„Ant to tilto vaikai arba kojas susilaužys, arba susižalos į išlindusias vinis. Žolę prie vandens „Apolo“ savininkas neapsikentęs apšienauja, pažiūrėkit ir į takelį, vedantį palei tvenkinio krantą, prie užtvankos – iki kelių žolė“, – situaciją nušviečia vyriškis.

Telefonu susisiekus su čia įsikūrusio vandenlenčių parko „Apolo wake park“ savininku Pauliumi Mikelaičiu, šis dėl poilsiavietės tvarkymo sau didelių laurų neprisiima.

„Jei nepjausim tos žolės, tai niekas apskritai neis prie to Valiulių tvenkinio. Nespėjam šiukšlių rinkti. Kai pilnos pievos, aprenkam, bet, žiūrėk, pilnas jau ir atliekų konteineris, – pasakojo P. Mikelaitis. – Jei aš išsikraustyčiau su parku, tai niekas per tuos žolynus į tą pliažą apskritai neitų.“

stankunas valdas valiuliu tvPrie Valiulių tvenkinio esančios žemės savininkas VšĮ „Motorsport LT“ vadovas Valdas Stankūnas tikina, kad kiek įstengia rūpinasi poilsiavietės priežiūra, tačiau svarsto ir apie galimybę ją perleisti naudotis savivaldybei visuomeniniams poreikiams. „Draugo“ archyvo nuotr.

Verslininkas, paklaustas apie tiltelį, pritarė, kad šis jau avarinės būklės.

„Deja, lentos jau supuvusios. Poilsiavietės teritorijos savininkams žadėjau – gal atrasiu laiko, sutvarkysiu tą tiltelį, nors man jis nepriklauso. Vienas aš tos poilsiavietės nespėju tvarkyti“, – tikino pašnekovas.

P. Mikelaitis taip pat pasakojo, kad ir paties tvenkinio būklė prastėja kasmet – jis baigia užželti vandens žolėmis.

„Jei praeitais metais to vandens su kateriu nebūtume maišę, nuo pusės vasaros nieks kojos į vandenį per žoles nebūtų įkėlęs. Kai vanduo stovi, pradeda žydėti, tokia žalia pluta užsideda. Tai ryte išsimaišai su kateriu tą vandenį... – pasakojo P. Mikelaitis ir patikino: – Nuo Lukšių pusės ežeras jau pilnas žolės, neįmanoma į ežero galą net nuplaukti. Kokie treji metai ir ežeras užpelkės.“

Jis pridūrė, kad ir Šakių seniūnui yra sakęs, kad Valiulių poilsiavietė vienintelė rajone, kur žmonės gali maudytis, pailsėti, tad seniūno prašė bent švaraus smėlio atvežti.

„Seniūnas atsakė, kad tai privatus sklypas. Bet penki metrai nuo vandens yra apsauginė zona“, – sako pašnekovas.

Pokalbio pabaigoje Paulius neslėpė nusivylimo svarstydamas, jog galbūt šie metai paskutiniai, kai imasi veiklos, gal net ateityje visai vandenlenčių parką uždarys.

Kalbintas Šakių seniūnas Dalius Jasevičius tikino, kad pagal galimybes teritoriją prižiūrėdavo, kad kartkartėmis nusiunčia darbininką ir šiukšles surinkti.

„Visgi teritorija yra privati. Manau, ir sklypo šeimininkas galėtų pasirūpinti kitokiomis šiukšliadėžėmis. Dabar įdeda kokią picos pakuotę ir daugiau niekas netelpa. Ir krenta šalia. Ir poilsiautojai turėtų būti atsakingesni, galėtų atliekas nunešti į greta poilsiavietės stovintį konteinerį“, – įsitikinęs seniūnas.

Valiulių tvenkinio teritorijos savininkas „Motorsport LT“ vadovas, savivaldybės tarybos narys Valdas Stankūnas paklaustas apie poilsiautojų nusiskundimus teigė, kad jiems priklausančio sklypo žolė yra nupjauta, o nuo liepto dešiniau esanti – jau ūkininko žemė.

„Dešimt metų su Mureika rinkom šiukšles. Daugiau nevaliojam. Atvažiuoja žmogus pailsėti, atsiveža pilnus krepšius. Suvalgo maistą, gėrimus išgeria ir paleidžia pavėjui… Tiltelį suremontuoji, atvažiuoja kokie džipistai, nuklimpsta, lentas nulupa. Ir eini, ir vėl kali. Lieptą žadėjo „Apolo“ parko savininkas Paulius sutvarkyti… Staliukus paremontuoti. Su juo mes randam bendrus sutarimus“, – tikino V. Stankūnas.

Jis taip pat atskleidė, kad kalbasi su savivaldybės administracija, kad galbūt ateityje savivaldybei perleistų laikinai naudotis poilsiavietės rekreacine zona.

Tokius ateities planus dėl Valiulių poilsiavietės patvirtino ir savivaldybės meras Raimondas Januševičius pridurdamas, kad poilsiavietės teritoriją savivaldybė prižiūrėtų šiltuoju metų laikotarpiu.

„Šita teritorija, nors ir privati, nebuvo niekada apmokestinama, ją galėjo naudotis poilsiautojai. Viešajam interesui teritorija bus perduota, kad bent šiukšlių surinkimą ar minimalius aplinkos tvarkymus seniūnija atliktų, kad gyventojai galėtų ir jaukiai, ir saugiai leisti vasarą prie tvenkinio. Kaip matom, lankytojų mastas čia yra didžiulis. Be abejo, su sklypo savininku šiuo klausimu inicijuojam susitarimą“, – aiškino meras.

Tiesa, iki šiol Valiulių tvenkinys neturi nuomininko, pernai rudenį baigėsi nuomos sutartis su „Motorsport LT“, tačiau iki šiol Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) tvenkinio nuomos aukciono nėra paskelbusi.

Kaip informavo NŽT Viešųjų ryšių skyriaus vyresnysis patarėjas Ruslanas Golubovas, iki 2023 m. rudens nuoma buvo sudaryta su juridiniu asmeniu, bet pasibaigus nuomos terminui nuoma pratęsta nebuvo, nes nuomos laikotarpiu nuomininkas neįvykdė visų nuomos sąlygų.

Kadangi nuomos sutartis nebuvo pratęsta, šio tvenkinio nuomai bus organizuojamas aukcionas.

„Šiuo metu yra keičiami Nuostatai, reglamentuojantys aukcionų dėl teisės naudoti žvejybos plotus valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose organizavimą. Taigi patvirtinus naujus Nuostatus bus organizuojamas ir Valiulių tvenkinio nuomos aukcionas“, – kalbėjo R. Golubovas.

Kaip aiškino savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Dumčius, dėl minėtos Valiulių poilsiavietės teritorijos perleidimo naudotis visuomeniniams poreikiams, pirmiausiai visa tai reikia teisiškai įforminti. Kad abi šalys turi aptarti susitarimo sąlygas.

Visai kitoks vaizdas prie Lukšių tvenkinio. Entuziastingi žvejai lukšiečiai tvenkinį prižiūri, kiek tik išgali, tvenkinio nuomininkas yra Šakių medžiotojų ir žvejų draugija. Draugijos narys, Lukšių seniūnaitis Gintautas Linartas visą mėnesį pjauna ežerą apėmusią žolę – garbiniuotąją plūdę. Seniūnaitis pasakojo, kad pasigamino beveik šešių metrų pločio įrenginį ir su kateriu tempdamas pjovė pagal ežero dugną žolę, kuri iškilo, tad buvo ištraukta ir išvežta.

„Ši žolė neturėtų ataugti, nes dauginasi sėklomis. Išpjoviau apie 90 proc. Kiek jau sudygs žolės, tai, manau, amūrai sutvarkys. Išvalėm ir pliažo dugną, išpylėm smėliu. Šiuo metu galima kuo puikiausiai maudytis“, – tikino G. Linartas.

Neseniai ir prie Šakių ežero pliažo buvo papilta smėlio, šiltomis dienomis ir čia vienas kitas įšoka pasipliuškenti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.