Ne tik vasariškos audros, bet ir investicijų lietus?


Jei nusišypsos sėkmė, netolimoje ateityje rajoną turėtų pasiekti solidžios investicijos, mat birželį posėdžiavusi taryba palaimino savivaldybės ketinimus teikti net septynias paraiškas Lietuvos–Lenkijos programos „Interreg VI–A“ trečiajame kvietime.

Kaip skelbiama Vidaus reikalų ministerijos puslapyje, šios Lietuvos ir Lenkijos programos tikslas – gerinti pasienio bendruomenių gerovę per tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio teritorijos kultūros ir gamtos paveldo naudojimą. Programos projektai, kurių įgyvendinimui skiriama 93,16 mln. eurų ES lėšų, bus vykdomi pagal keturis programos prioritetus: skatinti aplinkos gerovę, skatinti fizinę, emocinę ir kultūrinę gerovę, stiprinti vietinių suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimą ir gerinti susisiekimą.

Kaip komitetų posėdžių metu tarybos nariams pasakojo Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjas Martynas Remeikis, paraiškas reikia pateikti iki liepos 31 d., tad iki to laiko projektų tikslai, vizijos, ir, kas svarbiausia, – partneriai Lenkijoje turi būti iki galo aiškūs.

„Pagal finansavimo aprašymą, mūsų prisidėjimas yra 20 proc., vieno partnerio maksimali suma – 1 mln. eurų. Taip pat yra galimybė iš Vidaus reikalų ministerijos finansuotis pusę mūsų išskirtos sumos, tada prisidėjimas gaunasi 10 procentų“, – Ūkio ir verslo komiteto posėdyje sakė M. Remeikis.

Tad, ką gi planuojama daryti su programos siūlomomis lėšomis?

Numatomi Šakių miesto Siesarties upelio ir Girėnų tvenkinio išvalymo darbai, mažosios infrastruktūros įrengimas. Modernizavus cirko mokyklos pastatą, būtų pastatytas priestatas, įrengta choreografijos salė, atnaujintos patalpos ir pritaikytos erdvės parodoms, pasirodymams. Pagal kitą iš projektų Šakių ikimokyklinio ugdymo mokykloje „Maži žingsneliai“ būtų atliekamas išorinių sienų, stogo šiltinimas, patalpų remontas bei renginių, edukacijų ir poilsio erdvės įrengimas. Šakių ligoninė kartu su partneriais modernizuotų terapinio profilio skyriaus patalpas, atnaujintų operacinės ir reanimacijos įrangą, su partneriais dalinsis gerąja patirtimi. UAB „Šakių vandenys“ diegtų nuotolinio nuskaitymo vandens tiekimo apskaitos sistemą, kuri leistų vandens tiekimo paslaugų gavėjams sutaupyti laiko ir dėmesio kaštus deklaruojant vandens sąnaudas. Taip pat ketinama vykdyti „Varpo“ mokyklos stadiono statybos darbus bei įsigyti reikalingą įrangą. Kartu su UAB „Kazlų Rūdos energija“ ir partneriais iš Lenkijos būtų vykdomas projektas, kurio metu miesto vietovių tvarkymui ir valymui būtų įsigyjama reikalinga technika ir įranga.

Kaip žinia, sausio mėnesį Savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai pritarė siūlymui rengti ir teikti paraišką kitam projektui, kuriuo taip pat buvo numatytas cirko mokyklos pastato remontas. Tad diskutuojant apie Lietuvos–Lenkijos programos paraiškas ne vienam tarybos nariui kilo klausimas, kaip čia yra, ar to paties pastato remontui tikimasi gauti dvigubą finansavimą? Vis tik meras Raimondas Januševičius paaiškino, jog ankstesniam projektui paraiška galiausiai nebuvo teikta, mat išaiškėjo, jog projekte nauji inžineriniai tinklai, antstatai ir priestatai būtų traktuojami kaip netinkamos išlaidos.

Kelios iš pateiktų paraiškų bus patvirtintos, parodys laikas. Nors tiek M. Remeikis, tiek R. Januševičius neabejojo, jog tokie projektai yra puiki galimybė, kurios praleisti nedera, tačiau taip pat pripažino, kad gauti finansavimą visoms paraiškoms mažai tikėtina, bet net ir keli papildomi rajonan atkeliavę milijonai – didelis laimėjimas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.