Šį kartą seniūnai į pasitarimą rinkosi pas kolegą Vytautą Andziulevičių Lukšiuose, kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi Vytautu Ižganaičiu, vicemeru Dariumi Jakavičiumi aptarė rūpimus klausimus.
Pasitarimą pradėjęs administracijos direktorius V. Ižganaitis dar kartą kėlė klausimą dėl kai kurių rangovų vangiai atliekamų kelių asfaltavimo darbų.
„Vieni rangovai per savaitę sugeba nukasti šimtą metrų kelio grunto ir išvežti, kai tuo tarpu kiti per dieną pakloja kelis šimtus metrų asfalto. Kviečiu seniūnus, kurių seniūnijose vyksta remonto darbai, kasdien mane informuoti apie darbų eigą“, – kalbėjo administracijos direktorius.
Kokiais rūpesčiais ar džiaugsmais gyvena seniūnijos? Lekėčių, Slavikų, Griškabūdžio, Žvirgždaičių seniūnai pasidžiaugė praūžusiomis miestelių šventėmis.Tiesa, neseniai siautėjusi vėtra pridarė visose seniūnijose bėdų. Plokščių seniūno Dano Bendoraičio teigimu, buvo išversta apie 30 medžių, tad audros padarinius šalina iki šiol.
„Nukentėjo poilsiavietė panemunėje, dviračių takas taip pat užverstas medžiais“, – nuostolius vardijo D. Bendoraitis. Kad dėl stipraus lietaus atsirado įkalnėse išgraužos, bėdojosi ir Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis.
Jei dauguma džiaugiasi saulėtais orais, tai gyventojams, gyvenantiems prie žvyrkelių, tenka gerti dulkes. Todėl seniūnai stengiasi žvyrkelius laistyti specialiu druskos tirpalu. Tiesa, Plokščių seniūno pastebėjimu, laistyti kelius šiuo metu nėra veiksminga, nes keliais daug važinėja žemdirbių technikos.
Klausimas apie kai kuriose seniūnijose apleistus sklypus gvildenamas kiekviename pasitarime. Slavikų seniūno Redo Juškaičio teigimu, su kai kuriais savininkais dar pavyksta susitarti, kad šie apsišienautų sodybas, tačiau jei pastatas yra Turto banko nuosavybė, pavyzdžiui, buvusi Šilgalių parduotuvė, grįžtamo ryšio nesulaukia. Griškabūdžio miestelio centre vis dar akis bado du apleisti pastatai, panaši situacija ir Būbleliuose (Kudirkos Naumiesčio sen.), Plokščių seniūnas bėdojosi, kad vienas ūkininkas prisisuka šieno rulonų, kurie stovi laukuose po kelerius metus.
Seniūnai tvarkosi ir seniūnijų pastatus: Slavikuose laukia pastato pamatų šiltinimas, Kidulių seniūnės Renatos Švelnytės-Mykolaitienės artimiausias rūpestis – keisti dirbtuvių stogą.
Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edvardas Belevičius kėlė klausimą, kad Panoviuose, privatizavus darželio pastatą, neliks rinkiminės būstinės. Barzdų seniūnė Jurgita Didžiulienė pasidžiaugė, kad aukcione jau parduoti trys pastatai, kėlę seniūnijai nemenkai rūpesčių.
Vyksta seniūnijose ir kasdieniniai darbai: greideriuojami ir žvyruojami keliai, šienaujamos viešosios erdvės, Plokščių seniūnas nuolat akcentuoja, kad jam trūksta darbo jėgos, o nušienauti reikia apie 15 ha. O Šakių seniūno Daliaus Jasevičiaus teigimu, tų šienaujamų plotų daugėja, tad visų valstybinių žemių apšienauti neįmanoma.
Kalbėjusi Žvirgždaičių seniūnė Giedrė Snudaitienė pasigedo geresnės komunikacijos su savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriumi.
„Žinome, kad Žvirgždaičiuose perklojama Taikos gatvė, aš net nežinau, kada prasidės darbai. Išeinu atostogų, o atvažiuoja įmonė perkloti tos gatvės. Tai mane pavaduojantis seniūnas turės kasdien būti Žvirgždaičiuose ir sekti darbų eigą. Mes net gyventojų neinformavome apie vykstant darbams numatomus nepatogumus...“ – piktinosi seniūnė.
Kriūkų seniūnas Anatolijus Kazlauskas skundėsi, kad gyventojai, ypač vasaros sezono metu, šiukšlėmis vis dar atsikrato pamiškėse, prie kapinių. Kalbėjęs Lukšių seniūnas taip pat tikino, kad darbų seniūnijoje apstu: Lukšių kultūros namuose iki rugsėjo 1 d. turi įrengti patalpą Vaikų dienos centrui, laukia seniūnijos ūkinės dalies persikraustymas į kitas patalpas, Liepalotuose buvusio bendrabučio pastato griovimas ir kiti darbai.
Vicemeras D. Jakavičius ragino seniūnus negailėti ir gatves vakarais apšviesti kiek galima ilgiau.
„Šakių skveras prie varpų baigia žolėmis apaugti. Lukšiuose takas naujas irgi baigia žolėmis apaugti. Obuoliukais nuklotas... Lukšiuose turim tris apleistus taškus Pergalės, Draugystės ir A. Tatarės gatvėse, jie tikrai nepuošia miestelio. Kalbėkitės ir su cukrinių runkelių augintojais, kad šie derlių sandėliuotų prie tvirtesnės dangos kelių“, – tokias pastabas išsakė vicemeras.