Panoviuose ir Turčinuose gvildentos gyvenimiškos problemos

panoviaiGiedrė PLEČKAITYTĖ

Spalio 11 dieną Pensininkų partijos Šakių skyriaus pirmininkės Elenos Antanavičienės ir jos bendražygės Onos Valaitienės iniciatyva Panovių bei Turčinų gyvenvietėse vyko vietos gyventojų susitikimas su rajono meru Juozu Bertašiumi, bendrovės „Šakių vandenys“ atstovu Mindaugu Viltrakiu. Į susitikimus negausiai susirinkę žmonės diskutavo apie vandens kainas bei jo kokybę, naująją šiukšlių surinkimo tvarką, aptarinėjo kitus gyvenimiškus klausimus.

Nuotr. Susitikime kaimo žmonės kėlė klausimą dėl abonentinio mokesčio taikymo, kuris iki šiol jiems nesuprantamas.

Problema – nekokybiškas vanduo


Praėjusį pirmadienį jie pirmiausiai susitiko su ne itin gausiai susirinkusiais Panovių kaimo gyventojais.
 
Nors susitikime tedalyvavo apie 10 panoviečių, tačiau aktyviausi šios bendruomenės nariai, turėjo ką pasakyti. Daugybę metų šio kaimo gyventojai naudoja nekokybišką geriamąjį vandenį. Kaip vietiniai sako, į svečius atvykę žmonės tiesiog pasibaisi jų geriamojo vandens kokybe. Susitikime dalyvavęs meras J. Bertašius susirinkusiuosius dėl vandens kokybės bandė raminti pažadais, kad kitąmet Panoviuose bus įgyvendinamas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas vandenvalos – vandentvarkos projektas, kainuosiantis iki 1,2 mln. litų.

Piktinosi abonentiniu mokesčiu

Susitikime kaimo žmonės kėlė klausimą dėl abonentinio mokesčio taikymo, kuris iki šiol jiems nesuprantamas. Viena garbaus amžiaus panovietė teiravosi: „Kaip dėl abonentų. Skaitliukai yra mūsų, o abonentinį mokestį turime mokėti“. Mat per metus moteris vandentiekio vandens tesunaudoja iki dviejų kubų, o abonentinis mokestis skaičiuojamas ištisus metus. UAB „Šakių vandenys“ atstovas M. Viltrakis bandė aiškinti, jog pardavimo kaina yra nustatyta įstatymu. „Dėl abonentų noriu paaiškinti, kad pardavimo kaina nustatyta ne mūsų noru. Visos vandens įmonės taiko pardavimo kainą dėl to, kad vanduo privalo būti apskaitytas. Jeigu nebūtų šios nuostatos, iki šiol būtume gyvenę be skaitliukų, atsisukę čiaupus ir leidę vandenį, kiek tik norime“,- kalbėjo M. Viltrakis. Tačiau gyventojai prieštaravo, pateikdami konkrečius kitų miestų pavyzdžius, kur nėra taikomas abonentinis mokestis.  

Susitikime kalbėjusi O. Valaitienė sakė, kad Pensininkų partija ir toliau kels į viešumą vandens kainų ir kokybės klausimus. Aukštas vandens kainas O. Valaitienė lygino su konkrečiais pavyzdžiais kituose miestuose, kur vanduo žymiai pigesnis. Pasak jos, Vilniuje už šalto vandens kubą žmonės moka 4,5 litus ir nėra jokio abonentinio mokesčio, Kaune taip pat. „Marijampolės apskrityje įvedė mokestį. Neskaudėtų širdies, jeigu visi mokėtume vienodai. Marijampolėje moka 2,2 litus, Vilkaviškyje – 2 litus“,- kalbėjo O. Valaitienė. Jos pastebėjimu, Šakiuose taikomi net trys abonentinio mokesčio dydžiai. „Kada prievarta norėjo įvesti naujus skaitliukus, aš neleidau. Sakiau mano pačios nupirktas skaitliukas – geras, gerai rodo. Ir aš išlošiau. Aš moku tik 2,27 litus“,- savo patirtimi dalijosi O. Valaitienė. Tuo tarpu kiti jos kaimynai, kurie leido, kad UAB „Šakių vandenys“ pakeistų naujus skaitiklius, šiandien už abonentą moka jau po 3,6 litus. „Kiti dar kitą kainą moka. Na, klausykit, Šakiuose abonentinis mokestis – trijų dydžių“,- susirinkime kalbėjo O. Valaitienė. Taigi, vos ne aukso vertės ir ne pats kokybiškiausias rajono vanduo iki šiol kelia daugelio žmonių pasipiktinimą. Tačiau bendrovei „Šakių vandenys“ atstovavęs M. Viltrakis darsyk priminė, jog branginti vandenį buvo būtina, mat jo kaina nesikeitė nuo 2001 iki 2009 metų. Išklausęs išsakytas žmonių mintis meras J. Bertašius pažadėjo, jog bus aiškinamasi dėl abonentinio mokesčio ir jeigu, kas neteisinga, bus sutvarkyta.

Susitiko su turčiniškiais

Po beveik valandą trukusio susitikimo Panoviuose, meras ir dvi Pensininkų partijos Šakių skyriaus atstovės apsilankė ir Turčiuose. Čia svečių laukė taip pat vos dešimtis pagyvenusio amžiaus žmonių. Turčiniškiai skųstis labai daug kuo ir neturėjo. Išskyrus tai, kad jau daugelį metų niekas nesutvarko pagrindinio kelio. Visos kitos turčiniškių išsakytos problemos panašios, kaip ir panoviečių.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.