Daugiau konteinerių

konteineriaiŠalies savivaldybės gaus dar 6,1 tūkst. antrinėms žaliavoms rinkti skirtų konteinerių, kurie bus pastatyti miestų gyvenamuosiuose rajonuose. Juos planuojama 44 savivaldybėms pristatyti per metus.

Pranešama, kad varpo formos konteineriai bus nupirkti iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšų. Pasak šios programos lėšų panaudojimo tarybos pirmininko, aplinkos viceministro Aleksandro Spruogio, perkant konteinerius siekiama padėti savivaldybėms sparčiau sukurti gyventojams prieinamą atliekų rūšiavimo sistemą.

Kaip rodo regionų aplinkos apsaugos departamentų rengiami patikrinimai, dar yra nemažai gyvenamųjų rajonų, kur nesudarytos reikiamos sąlygos juose gyvenantiems žmonėms rūšiuoti atliekas. Nors Aplinkos ministerija 2006–2008 metais 59 savivaldybėms jau yra nupirkusi 13,4 tūkst. antrinių žaliavų surinkimo konteinerių, jų vis dar trūksta. Perkami konteineriai savivaldybėms skirstomi atsižvelgiant į tai, kiek jos jau yra jų gavusios, kaip naudoja gautuosius ir kiek jų dar trūksta.

Pasak Ūkio skyriaus specialistės Astos Cikanienės, Šakių rajonas gaus tik 12 konteinerių. Tai toli gražu neišspręs konteinerių trūkumo problemos. „Skaičiuojama, kad 600 gyventojų priklauso 1 konteineris. Dabar reikia statyti konteinerius sodų ir garažų bendrijose, bet neturime ką. Žmonėms toli vežti šiukšles, manau, reikėtų tankinti jų padėjimą, tada, galbūt, ir daugiau rūšiuojančiųjų būtų“, - kalbėjo A. Cikanienė, mananti, kad rūšiavimą galima būtų skatinti mažinant šiukšlių surinkimo kainą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.