Gimstamumas mažėja ir naujaisiais metais

Jau tapo įprasta, kad mirusiųjų rajone dvigubai daugiau nei gimusiųjų. Ne išimtis ir pirmasis šių metų mėnuo. Rajone praėjusį mėnesį gimė 24 naujagimiai, o mirė 38 žmonės. Pernai rajone registruoti 289 gimimo ir 521 mirties atvejai.

Sausio mėnesį rajone gimė trimis naujagimiais mažiau nei gruodį. Iš viso rajone registruoti 24 gimimai. Iš jų 16 berniukų ir 8 mergaitės. Daugiausiai, penki naujagimiai gimė Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje, po keturis gimimus registruota Gelgaudiškio seniūnijoje bei Šakiuose, trimis naujais gyventojais pasipildė ir Lukšių seniūnija. Nė vieno gimimo neregistruota Sudargo, Slavikų, ir Barzdų seniūnijose.

Praėjusį mėnesį rajone mirė 45 žmonės. Tai septyniomis mirtimis daugiau nei gruodį. Šakiuose sausį mirė 20 žmonių, Šakių seniūnijoje – septyni. Mažiau, po tris mirties atvejus registruota Griškabūdžio ir Kriūkų seniūnijose. Kitose seniūnijose mirė po vieną du žmones. Nė vieno mirusiojo praėjusį mėnesį neregistruota vienintelėje Sudargo seniūnijoje.

Neaišku, ar todėl, kad žiemą tuoktis nepopuliaru, ar todėl, kad jaunimas neskuba kurti šeimas, sausį susituokė tik trys poros, o išsiskyrė 12. Praėjusį mėnesį tėvystė pripažinta 15 vaikų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.