Gyventojus neramina ne tik tvinstantys sklypai, bet ir fekalijomis užliejami rūsiai

basciulisGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį savaitgalį ne vienam gyventojui daug rūpesčių kėlė tvinstantys rūsiai, apsemtos teritorijos. Ne vieno skundo sulaukė ir savivaldybė, ir UAB „Šakių vandenys“. Šakiuose, Birutės gatvėje, gyvenanti Laima Basčiulienė su sūnumi kraupo ne tik dėl to, kad jų rūsys apie metrą prisipildė vandens, bet nutrūkus vamzdžiams buvo apsemtas ir fekalijomis, kuriose skendo daržovės, kiti daiktai. Ne tik ši šeima, bet ir kaimynystėje gyvenantys žmonės piktinosi, kad tik prieš metus prie naujai išvedžiotų trasų prisijungę gyventojai gauna ne naudą, o patiria žalą. „Ar už tai mes turime mokėti? – piktinosi pašnekovai.

Nuotr. R. Basčiulis demonstravo, kaip veikia kanalizacija. Iš vamzdžio ištraukus skudurus viskas bėga į vidų, nors iš tikrųjų kanalizacija turėtų išbėgti lauk. „Pažiūrėkite, atvirkštinis variantas“, - konstatavo vyriškis.

Užliejo fekalijomis

Fekalinė kanalizacija Birutės gatvėje, prie kurios dar neprisijungę visi gyventojai, išvedžiota daugiau nei prieš metus. Tačiau prisijungusieji piktinosi, kad ji neatitinka standartų, o neprisijungę džiaugėsi, nes jų rūsiai nepatvino fekalijomis. „Dabar taip išeina, kad kaimynas protingesnis, nes neprisijungęs. Mes prisijungėme, bet šeštadienį, trūkus vamzdžiams, ne tik vandens pilnas rūsys buvo, bet ir fekalijų, kurios užliejo ir daržoves, ir viską. Tad mes mokame už tai, kad patirtume nuostolių? Čia jau ne paslauga, o niokojimas gaunasi“, - kalbėjo Remigijus Basčiulis. Jo motina rodė po stalu džiovinamas bulves ir sakė bent jau kol nesiryžtanti jų valgyti. „Nežinau, ar išvis visų tų daržovių nereikės išmesti, nes fekalijomis užpiltos buvo, kad kokios ligos nepasigautume, siaubas“,- kalbėjo moteris.
 
Atvirkštinis variantas

Šeštadienį iškviesti UAB „Šakių vandenys“ darbuotojai vandenį Basčiulių rūsyje išpumpavo ir, kaip tikino šeimininkai, jiems paaiškino jog čia ne įmonės kaltė. „Pasakė, kad neva siurbliai nevalioja traukti ir jie čia niekuo dėti, bet pažiūrėkite, gaunasi atvirkštinis variantas. Iš namų kanalizacija turėtų išbėgti lauk, o čia viskas bėga į vidų“, - ištraukdamas skudurą ir vamzdžio, pro kurį bėga kanalizacija, demonstravo R. Basčiulis. Žmonės teiravosi, kaip jiems gyventi, kai dabar negali nei nusiprausti, nei vandens leisti, nei tualetu naudotis. „Gal jungdamasis prie bendros trasos padariau tą klaidą, kad nepritvirtinau vamzdžių, todėl jie ir trūko, bet ar tik čia problema? Juk šuliniai tušti turėtų būti, o jie perpildyti“, - kalbėjo pašnekovas.

Kur aplinkosauga žiūri?

„Pažiūrėkite, kas soduose darosi, viskas užtvinę, o tos srutos subėga į Siesartį, tad kur aplinkosauga žiūri? Vadinasi, čia pagal reikalavimus išvedžiota kanalizacija ?“, - retoriškai klausė R. Basčiulis. Jo kaimynas kieme netgi prakasė griovelį, kad vanduo, besiveržiantis pro pilnų šulinių viršų nubėgtų, nes kitaip kieme neitų išbristi. Žmonės aiškino, jog nereikia būti ekspertais, kad suprastum, jog ne paprastas vanduo sodų pakraščiuose tyvuliuoja, o srutos. „Jūs neužuodžiate? Pavažiuokite į Kranto gatvę, paeikite Siesarties link ir pamatysite, užuosite, kas į Siesartį suteka“, - rekomendavo Birutės gatvės gyventojas. L. Basčiulinė, kurios rūsys buvo užtvinęs, baiminasi, kas dėsis pavasarį. „Pas mus žemiau, visada šiek tiek patvindavo, bet šitaip, tai per visą gyvenimą pirmą kartą. Kas lauke darosi, smirdi, tai pavasarį kokią cholerą dar pasigausime“, - kalbėjo moteris.

Atsiprašė, kad lyja

UAB „Šakių vandenys“ direktorius Vaidas Litinskas pripažino, kad bendrovė savaitgalį sulaukė daugybės piktų gyventojų skambučių. „Žmonės piktinasi, nes turbūt nelabai supranta, kas vyksta. Jeigu skęsta visa Lietuva, tai skęsta ir Šakiai. Per daug vandens, per daug lietaus. Niekas tokiems potvyniams nėra paskaičiuota: nei griovių tūriai, dydžiai, nei tai, kad persipildęs griovių vanduo patenka į kanalizacijas. Tuomet nepajėgia pumpuoti siurbliai, nes juk nepaskaičiuota, kad turėtų pajėgti perpumpuoti upes, tad viskas išeina iš rikiuotės“, - situaciją komentavo V. Litinskas. Jis kalbėjo, kad reikia ne vieniems kitus kaltinti, o ieškoti bendro problemos sprendimo – kur vandenį išpumpuoti, kur užkimšti kokį vamzdį ir pan. „Patarčiau ir tai, kad rūsiuose ir žemose vietose nereikia nei kriauklių įrenginėti, nei kanalizacijų daryti arba kad bent jau būtų lygiai su žeme“ , - kalbėjo bendrovės vadovas. Jis sakė, jog per šulinių viršų bėganti kanalizacija šiuo metu nėra vienintelė ir pagrindinė jų bendrovės problema. „Liepalotai ir kelios kitos gyvenvietės dar ir dabar be vandens. Elektra nutraukta, stogai nukelti su visa automatika“, - problemas vardijo vadovas. Jis kalbėjo, kad ir į kiekvieną kanalizacijos persipildymo šuliniuose atvejį reikia žiūrėti atskirai, nes nemažai atvejų, kai į lietaus drenažą yra pajungta ir kanalizacija. „Čia didžiausia problema, nes kai vanduo pradeda kilti, pasiekia tam tikrą lygį ir pradeda grįžti atgal. Tuomet ieškoma kaltų, bet reikia žiūrėti, kas, kaip padaryta. „Suprantu, kad sunku. Stichinė nelaimė. Galiu atsiprašinėti be galo, bet tai nieko nepakeis. Mes atsakingi už lietaus kanalizaciją, kurios ir taip Šakiuose keliose gatvėse. Bet jau nulenkiu galvą ir atsiprašinėju už viską. Atsiprašau, kad lyja, kad tiek vandens, bet juk niekas nuo tokių dalykų neapdraustas. Man keista, kad kreipiasi į spaudą, merą, veterinariją ar dar kur nors, o ne tiesiogiai į mus“, - mintimis dalijosi UAB „Šakių vandenys“ vadovas.

Pasak administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio, ir savivaldybė gavo skundų dėl potvynių. Ketvirtadienį situaciją aptarinėjo Ekstremalių situacijų komisija.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.