Dangų puoš kasmetinis Perseidų lietus

perseidu_lietusPerseidų meteorų lietus – kasmetinis rugpjūčio mėnesio reiškinys, prasidedantis tuomet, kai Žemė įskrieja į zoną, kuri kertasi su Swifto-Tuttle kometos orbita. Kometos orbitoje esančios dalelės ir dulkės, patenkusios į Žemės atmosferą, joje efektingai sudega. Perseidais šie meteorai vadinami todėl, kad, stebint iš Žemės atrodo, jog jie atskrenda iš Persėjo žvaigždyno.

Nuotr. Daugiausiai Perseidų meteorų pažirs rugpjūčio 11 – 14 dienomis.

Perseidų lietus matomas visoje planetoje, tačiau krintančių meteorų kiekis gali svyruoti nuo keleto iki kelių tūkstančių. Jei vienoje Žemės vietoje suskaičiuojama tik apie 100 Perseidų per valandą, tai kitoje - galima pamatyti net iki 1000.

Perseidai maksimumą pasieks naktį iš rugpjūčio 12–osios į 13–ąją nuo 2 val. 30 min. iki 5 val. ryto, tačiau, dėl patekėjusios Mėnulio pilnaties ar debesuotos nakties, viso meteorų lietaus grožio galime ir nepamatyti. Maksimumo metu Lietuvoje jau keletą metų iš eilės suskaičiuojama 80 – 90 meteorų per valandą. Šis srautas ypač įspūdingas: blyškesni meteorai šviečia baltai arba geltonai, ryškesni – žaliai, oranžiniai ar net raudonai. Trečdalis iš jų turi ryškią, nutįsusią per visą dangų uodegą.

Giedro dangaus ir gražaus reginio!


„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.