Neįgalieji nestokoja įvairių idėjų

neigaliu_centrasNors visai neseniai Sutrikusio intelekto žmonių dienos centro auklėtiniai džiaugėsi atidarę savo darbų parodą, jie nesėdi sudėję rankų ir toliau kuria įvairiausius rankdarbius, vis labiau išsiskiriančius savo įvairove.

Nuotr. Dienos centro auklėtiniai džiaugėsi galėdami išbandyti vis naujus darbelių gaminimo būdus.

Sutrikusio intelekto žmonių dienos centre prie Šakių vaikų globos namų dirbančios socialinė darbuotoja Ingrida Kazlauskienė ir specialistė Elvyra Kasparaitienė pasakojo, kad darbas su specialius poreikius turinčiais žmonėmis nėra lengvas, tačiau jos nuolat ieško vis įvairesnių ir patrauklesnių užsiėmimų bei laisvalaikio praleidimo formų. Neseniai jie siuvo Užgavėnių kaukes bei ėjo čigonauti, taip puikiai praleisdami laiką ir patirdami neišdildomų įspūdžių, o dabar pirštų miklumą tikrina išbandydami visiškai naują technologiją - gaminimą iš laikraščių. Pasak specialisčių, auklėtiniai jau moka veltinį velti, tapyti, lipdyti ar kitokius darbelius daryti, tačiau tie patys užsiėmimai atsibosta, tad šį kartą jie bando išradingai panaudoti laikraščius. Pirmiau juos vynioja, vėliau konstruoja krepšelius, kepuraites ar kitokius daiktus, dar vėliau dažo ir džiaugiasi savo gaminiais. „Su šia technologija susipažinome Lenkijoje, kai buvo įgyvendinamas neįgaliųjų projektas. Tik jie darė krepšelius, o mes ir kepures sumąstėme pagaminti“, - rodydama auklėtinių sukurtus darbus pasakojo E. Kasparaitienė. Nežinodamas iš ko pagamintos pintinėlės tikrai nepagalvotum, jog jos neįgaliųjų rankomis sukurtos ne iš ko kito, o iš laikraščių.

Šį rudenį jau bus penkeri metai, kai veikia šis dienos užimtumo centras. Jį lanko apie 10 neįgaliųjų. Specialistės džiaugiasi, kad gali padėti neįgaliesiems prasmingai praleisti dieną.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.