Svarbiausia - ne pinigai, o žmonių interesai?

zarembaGiedrė PLEČKAITYTĖ

Praėjusią savaitę rajono tarybos nariai vienbalsiai pritarė gimnazijos bendrabučio, numatyto skirti Šakių rajono policijos komisariato įrengimui, perdavimui valstybės žinion. Nors šiam politiniam sprendimui pritarta vienbalsiai, tačiau iškilo abejonių, kas vis tik išlaikys iš dalies liksiantį laisvą „Žiburio“ gimnazijos pastatą?

Nuotr. Ūkio komiteto pirmininkas H. Zaremba suabejojo, ar ekonomiškai naudinga gimnazijos bendrabučio patalpas atiduoti policijai.

Keitėsi nuomonė

Kaip žinia, lig šiol Šakių rajono policijos komisariatas, įsikūręs Birutės ir Kęstučio gatvių sankryžoje žydams priklausančiame pastate, prašyte prašosi naujų patalpų. Tik šių metų pradžioje šalies aukščiausiųjų policijos komisariato pareigūnų sprendimu buvo nutarta su rajono valdžia ieškoti sprendimo dėl naujų patalpų paskyrimo komisariatui. Po šiemet rajone įvyksiančios švietimo reformos, kuomet bus naikinamos mokyklos, galvoti apie naujų patalpų paiešką tapo kur kas paprasčiau. Taip per tris mėnesius, iki kovo mėnesį įvykusio tarybos posėdžio, kai buvo priimtas svarbus sprendimas dėl patalpų skyrimo, būta nemažai blaškymosi dėl to, kur turėtų įsikurti rajono tvarkos sergėtojai. Pirmiausiai buvo numatyta skirti „Žiburio“ gimnazijos pastatą. Tačiau dėl tokios minties sujudo dalis rajono šviesuolių, pasisakančių už tai, kad geros būklės istorinis gimnazijos pastatas nebūtų paskirtas policijai. Aktyvistai rinko parašus dėl gimnazijos pastato paskyrimo kultūrinei bei kitoms visuomeninėms veikloms vykdyti. Po tokių argumentų mero Juozo Bertašiaus, rodos, anksčiau išsakyta tvirta nuomonė netruko pasikeisti.
 
Kas išlaikys pastatą?

Tačiau dieną prieš tarybos posėdį Ūkio komiteto posėdžio metu pirmininkas H. Zaremba kėlė klausimą, kas išlaikys liksiančias laisvas „Žiburio“ gimnazijos patalpas? Beje, dar kovo pradžioje J. Bertašius kalbėjo, jog šio pastato išlaikymas per metus savivaldybei atsieina per šešis septynis šimtus tūkst. litų. Jau šiandien aišku, kad senajame gimnazijos pastate bus įkurdintas gimnazistų bendrabutis. Tam savivaldybė turės skirti savas lėšas. Neoficialiais duomenimis, pastato pritaikymui gali reikėti iki penkių šimtų tūkst. litų, tačiau, kaip žinia, tikroji suma paaiškės po viešųjų pirkimų. „Vėl viską pertvarkyti - kvailiau sugalvoti negalima. Čia jau yra pastatas specialiai pritaikytas, paruoštas bendrabučiui“,- komiteto posėdyje pasisakė H. Zaremba. Tuo tarpu meras į tokius tarybos nario pastebėjimus atrėžė, kad tas pastatas nebuvo pritaikytas vien tik bendrabučiui, nes ten įrengtos ir gimnazijos klasės.

Pasak mero, liksiantis laisvas gimnazijos pastatas taip ir liks gimnazijos, persikelsiančios į dabartines „Aukuro“ patalpas, administracijos atsakomybėje ir bus jos išlaikomas. Žodžiu, gimnazija kaip turėjo, taip ir turės du pastatus. „Gimnazija ir turės išlaikyti bendrabutį. Kas norės tame pastate papildomai vykdyti veiklą, tai gimnazijos direktorė spręs, už kokį mokestį įsileisti. Niekas patalpomis nemokamai nesinaudos“,- sakė meras. Kas konkrečiai įsikurs šiose patalpose, parodys tik ateitis. Tarybos narys ir vienas iš iniciatyvinės grupės dėl gimnazijos pastato palikimo visuomenės reikmėms narių Vaidas Balčiūnas dar kartą pabrėžė, kad gimnazijos istorinį pastatytą būtina palikti atvirą visuomenei. „Manau, senojo pastato vertė – žymiai didesnė negu bendrabučio. Svarbu, kad pastatas liktų savivaldybei. Taip liktų salė, turinti gerą akustiką, ir istorinis paveldas. Kartu būtų galimybė plėtoti komplekso zoną. Galbūt būtų galima pritraukti ir kažkokį verslą“,- nuomonę reiškė V. Balčiūnas.

Priimtas galutinis sprendimas

Ketvirtadienį tarybos posėdyje politikai vienbalsiai pritarė tam, kad gimnazijos bendrabutis būtų atiduotas policijai – valstybės nuosavybėn. Panašu, jog tokiu sprendimu patenkinta ir policija, ir iniciatyvinė žmonių grupė, pasisakiusi už istorinio gimnazijos pastato paskyrimą visuomeninės reikmėms. Beje, iki tol, kol policija, kaip dabar jau nuspręsta, persikels į bendrabutį, praeis mažiausiai vieneri metai. „Tos procedūros yra ilgos. Dar šiemet vaikai galės miegoti dabartiniame gimnazijos bendrabutyje“,- komiteto posėdyje kalbėjo J. Bertašius.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drausmingi eismo dalyviai?

klausimelis 09 06Darius iš Lukšių:

Kaip vairuotojas pastebiu, kad pėstieji nepakankamai laikosi Kelių eismo taisyklių. Matau – ypač dviratininkai per perėjas važiuoja, o ne nulipa nuo dviračio ir jį persiveda. Prasidėjus rugsėjui, Lukšiuose vaikai per perėjas eina tvarkingai. Kaip teisingai pereiti gatvę, nuolat mokau ir vaiką. Telefonu kalbančių perėjose nepastebiu. Tačiau su automobiliu važiuojant Šakiuose V. Kudirkos gatve, reikia būti itin atidžiam, kai gatvėje tiek daug perėjų. 

klausimelis 09 06 2

Irena iš Lukšių:

Automobilio nevairuoju. Manau, vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių, laiku sustoja ir pėsčiuosius praleidžia. Pati visada sustoju prie perėjos, pasižiūriu, ar nėra automobilių, ir tuomet einu. Pastebiu, kad pėstieji kartais kerta gatvę ir ne per perėjas, taip trumpina kelią. Dažnai pati važiuoju dviračiu ir pastebiu, kad dviratininkų vairuotojai nelabai laiko eismo dalyviais. Kai pravažiuoja fūros, tai nutirpsta viskas.

Baneris350X525 Bastys
 
ambrozija350px

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.