Susirinkime dalyvavo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Juozas Žemaitis, Marijampolės VPK Šakių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus vyresnioji specialistė Rita Bernotienė, Marijampolės RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Jonas Lažauninkas, Marijampolės RAAD Šakių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Kęstutis Lopeta, Gyvosios gamtos apsaugos inspektorius Vidmantas Olensevičius, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto Miškininkystės katedros vedėjas doc. dr. Gediminas Brazaitis.
Susirinkimo metu didelis dėmesys buvo skiriamas kanopinių žvėrių gausos pokyčio ir daromos žalos Šakių miškų urėdijos miškuose 2009 – 2011 metais aptarimui. Aplinkos apsaugos agentūros vedėjas K. Lopeta pateikė išsamią informaciją apie kanopinių žvėrių gausos pokyčius, o urėdo pavaduotojas Romas Juozas Kupstaitis aptarė žvėrių daromą žalą miškui ir jos pokytį 2009 – 2011 metais, taip pat kalbėjo apie žvėrių daromą įtaką savaiminiam miško žėlimui, jų skaičiaus reguliavimo bei miško apsaugos nuo žvėrių daromos žalos problemas. Atlikta analizė parodė, kad žvėrių gausai nesumažėjus, o kai kurių, pavyzdžiui, briedžių netgi padidėjus, žvėrių daroma žala miškui nepadidėjo, priešingai, kai kuriose girininkijose netgi sumažėjo. Tai yra gero miškininkų ir medžiotojų bendradarbiavimo rezultatai.
Marijampolės RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Jonas Lažauninkas ir Marijampolės RAAD Šakių rajono aplinkos apsaugos Gyvosios gamtos apsaugos inspektorius Vidmantas Olensevičius atkreipė dėmesį į pasitaikančius medžioklės taisyklių pažeidimus bei būtinybę laikytis medžioklėtvarkos projekto.
Susirinkimo metu Aleksandro Stulginskio universiteto Miškininkystės katedros vedėjas Gediminas Brazaitis pristatė miškų sertifikavimo atsiradimo aplinkybes, paplitimą, svarbą miškų ūkiui. Lektorius supažindino susirinkimo dalyvius su medžioklės ūkio tvarkymo galimybėmis nenusižengiant tvaraus ir subalansuoto ūkininkavimo miške principams. Tuo pačiu jis pateikė tyrimais pagrįstus faktus, kad neapgalvotas ir beatodairiškas išskirtinai tik vienos žvėrių rūšies saugojimas daro neigiamą įtaką bei sukelia žalą visai ekologinei sistemai, todėl yra būtinas racionalus populiacijų reguliavimas.
Marijampolės VPK Šakių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus vyresnioji specialistė Rita Bernotienė susirinkimo dalyvius supažindino su LR ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimais bei naujovėmis.