Per akciją „Darom“ šiukšlių surinkta mažiau

daromPraėjusį šeštadienį šalyje nušurmuliavo akcija „Darom 2012“ sukvietusi didžiausią savanorių skaičių per pastaruosius penkerius metus. Šakių rajone prie visuotinės akcijos prisijungė 1700 dalyvių, kurie darbavosi 115 švarinimosi vietų.

Rajono gyventojai gražinti aplinką sujudo jau prieš globalinę akciją „Darom“, kuri nušurmuliavo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Lietuvoje akcijoje dalyvavo daugiau nei 210 tūkst. savanorių, aktyviai prisidėjusių prie aplinkos švarinimo ir gražinimo iniciatyvos. 2010 metais prie akcijos prisidėjo 100 tūkst., o 2011 – 150 tūkst. savanorių. Rajone visuotinės švarinimosi talkos prasidėjo praėjusią savaitę, o kai kuriuose miesteliuose jos vyko ir šią savaitę. Praėjusį šeštadienį, akcijos „Darom“ metu, pasak Ūkio skyriaus specialistės Astos Cikanienės, rajone darbavosi 1700 aplinkos gražinimui neabejingų savanorių, šiek tiek mažiau nei pernai. Akcijos metu rajone surinkta 45 tonos atliekų, pernai – apie 50 tonų. Šiemet po visą Lietuvą išsibarstę akcijos dalyviai surinko 1,5 tūkst. tonų atliekų. Renkant šiukšles, buvo bandoma atliekas rūšiuoti, bet iš to nieko gero nesigavo, nes purvino plastiko tiesiog nesuperka. Rajone savanoriai darbavosi 115 punktų, iš jų penki buvo Šakiuose, trys – už miesto ribų. Šiukšlių išvežimo paslaugą, kuri kainuos 7 tūkst. litų, savivaldybė pirko iš UAB „Ekonovus“. Jie įsipareigojo šiukšles išvežti per šią savaitę. Šiemet bus išvežta apie 700 padangų, pernai jų buvo surinkta 600. Pirmadienį Šakių seniūno Alfonso Jako iniciatyva Lingio parke buvo valomi medžiuose esantys varnų lizdai. Jų surinkta labai daug, todėl dabar parko lankytojai gali ramiai vaikščioti.
 
Balandžio 20 dieną  Šakių miškų urėdijos Baltkojų girininkijos Aukštosios miške gaisrininkai, miškininkai ir aplinkosaugininkai sodino medelius. Talkos metu buvo pasodinta daugiau nei 1500 eglaičių. Iš viso buvo apsodintas 0,8 ha žemės plotas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.