Šakių poliklinikai – norvegų parama

rakauskiene_laukaitieneGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį pirmadienį Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centre (PASPC) vyriausioji gydytoja Rima Laukaitienė sutiko norvegų klubų „Lions“ delegaciją. Jie poliklinikai dovanojo 10 tūkst. litų paramą vaikų procedūrinio kabineto remontui.

Nuotr. Šakių „liūtų“ pirmininkė O. Rakauskienė (kairėje) ir R. Laukaitienė pasirašė paramos sutartį ir džiaugėsi prasidėjusiu bendradarbiavimu.

Prieš kurį laiką Šakių klubo „Lions“ nariai, vadovaujami Onos Rakauskienės, tikėdamiesi finansinės paramos, parengė keletą projektų Norvegijoje veikiantiems „liūtų“ klubams. Norvegai pasirinko Šakių klubo narės ir poliklinikos gydytojos Gintarės Dapkienės projektą dėl vaikų procedūrinio kabineto remonto. Tiesa, kaip tikino Šakių „liūtų“ pirmininkė, neatmetama galimybė, kad jie prisidės ir prie kitų projektų, tai yra nenaudojamo buvusio mokyklos pastato Liepalotuose sutvarkymo bei pastato sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės reikmėms Gerdžiūnuose.  
 
Poliklinikos vyriausioji gydytoja Rima Laukaitienė svečiams pasakojo, kad nors jos vadovaujama įstaiga neseniai įgyvendino projektą, kurio metu buvo sutvarkyta pastato išorė ir dalis vidaus patalpų, tačiau vaikų procedūriniam kabinetui lėšų pritrūko, nes žadėtas finansavimas tiesiog buvo sumažintas. „Iš savų lėšų nepajėgiame labai daug skirti remontui, tačiau dalimis vis tvarkome reikiamas patalpas. Vasarą būtume remontavę ir šį kabinetą, o sužinoję, kad gausime ir jūsų paramą, labai apsidžiaugėme“, - svečiams pasakojo įstaigos vadovė. Nors Vaikų konsultacijos patalpos jaukios ir suremontuotos, pravėrus procedūrinio kabineto duris atsiveria visiškai priešingas vaizdas. „Norisi spalvų, šiltesnės aplinkos, nes vaikams šis kabinetas ir taip sukelia daug streso“, - apie nejaukias ir sovietmečiu dvelkiančias procedūrinio patalpas kalbėjo R. Laukaitienė. Be to, ji minėjo, jog vis sulaukia higienistų raginimų imtis tam tikrų veiksmų, kad kabinetas atitiktų visus keliamus reikalavimus. Kol kas abejojama, ar 10 tūkst. litų užteks kapitaliniam kabineto remontui, tačiau darbus tikimasi pradėti artimiausiu metu.

R. Laukaitienė dėkojo svečiams už parodytą dėmesį bei finansinę paramą ir įteikė simbolines dovanas. Medikė džiaugėsi, kad gražios ir turtingos šalies žmonės yra pajėgūs padėti skurdžiau gyvenantiems ir tai daro su noru ir atsidavimu. Padėkos žodžius norvegams išsakė ir rajono meras Juozas Bertašius.

Šio vizito metu 10 narių Norvegų „Lions“ klubų delegacija viešėjo ne tik Šakių PASPC, tačiau aplankė ir maisto produktų lauknešėliais nudžiugino 20 skurdžiai gyvenančių rajono šeimų. Svečiai nepabuvojo tik keturiose rajono seniūnijose – Kidulių, Šakių, Sudargo ir Gelgaudiškio. Šakių „liūtų“ klubo pirmininkė O. Rakauskienė džiaugėsi, kad šįkart kaip niekad prisidėjo ir talkino seniūnai. Jie ne tik derino apsilankymo laiką, bet kai kurie ir patys lydėjo į šeimas, bendravo su svečiais. „Visur yra skurdžiai gyvenančių, tačiau norvegus stebino, kad pas mus toks didelis atotrūkis tarp gerai ir skurdžiai gyvenančiųjų“, - svečių įspūdžius atpasakojo O. Rakauskienė. Jie rinkosi skurdžiai gyvenančias, daugiavaikes ar neįgalius vaikus auginančias šeimas. Be to, buvo atsižvelgiama, ar šeima neturi žalingų įpročių. Įvertinę šeimų situaciją bei išklausę jų poreikius, norvegai žada bent kai kurioms jų padėti. Svečiai lankėsi ir Plokščių seniūnijoje gyvenančioje Bernotavičių šeimoje, kuriai parama buvo suteikta ankstesniojo vizito metu. „Be rūbų ir maisto tuomet jie vienai iš mergaičių padovanojo muzikos instrumentą, tad šįkart norėjo pažiūrėti, kaip sekasi. Mergaitė pagrojo keletą kūrinių, svečiai buvo itin sužavėti“, - pasakojo O. Rakauskienė.

Artimiausia jų viešnagė mūsų rajone suplanuota šį rudenį.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.