Savanorių aktyvumas pranoko visus lūkesčius

zanavyku_bankelisPirmadienį savivaldybės posėdžių salėje buvo paskelbti Kredito unijos Zanavykų bankelio inicijuotos savanoriškos veiklos programos „Zanavykai - zanavykų kraštui“ dalyviai. Bankelio valdybos pirmininkė Aušrelė Pukinskienė įteikė programos dalyviams dokumentus, liudijančius apie jiems suteikiamą paramą.

Nuotr. Programos dalyviams buvo įteikti patvirtinimai apie suteikiamą paramą bei reitinginis sąrašas, kuriame galima matyti, kurioje vietoje konkretus pareiškėjas atsidūrė.

Pirmadienį savivaldybės posėdžių salėje Kredito unijos Zanavykų bankelio valdybos pirmininkė A. Pukinskienė bankelio administracijos darbuotojų vardu pasveikino visus programos „Zanavykai - zanavykų kraštui“ dalyvius, panorusius pasinaudoti bankelio siūloma parama aplinkos puoselėjimui. Beje, paramos iniciatorius nustebino rajono gyventojų aktyvumas. Bankelio administracijos direktorės Meilės Mikelionienės spėjimas, kad programa pasinaudos daugiausiai 20 atskirų objektų, nepasiteisino. Bankelis sulaukė net 50 paraiškų iš 15 seniūnijų. Iš Šakių seniūnijos gautos aštuonios paraiškos, po penkias paraiškas gauta iš Griškabūdžio ir Lukšių, po keturias - iš Barzdų, Kidulių, Plokščių ir Lekėčių seniūnijų. Daugiausiai - 27 paraiškas parašė rajone veiklą vykdantys bendruomenių centrai. Dvi paraiškos buvo gautos iš viešųjų įstaigų. Likusios bankelį pasiekė iš įvairių organizacijų, parapijų, klubų.
 
A. Pukinskienė pripažino, jog buvo sunku apsispręsti, kuriems iš pareiškėjų skirti paramą. „Nutarėme paramą skirti visiems“,- sakė A. Pukinskienė. Todėl anksčiau žadėtuosius paramai skirti 10 tūkst. teko padidinti iki 15 tūkst. litų. Taip kiekvienam iš paramos gavėjų atiteko po 300 litų aplinkos puoselėjimui ar renginio organizavimui Šakių rajono savivaldybės teritorijoje. Išlaidos nuo paraiškos pateikimo turės būti patvirtinamos iki gruodžio 1 dienos. Pirmiausia, paramos gavėjams bus perduota 70 proc. lėšų, likusią dalį bankelis finansuos po to, kai bus pagrįstos išlaidos. Įspėjama, jog tie, kas pinigus panaudos netikslingai, praras teisę kitais metais dalyvauti šioje programoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.