Gelgaudiškietis - vienas geriausių pašto darbuotojų Lietuvoje

jievaitisAsta GVILDIENĖ

Gegužės  10 dieną buvo paskelbti geriausiai klientus aptarnaujantys Lietuvos pašto darbuotojai. Visą balandžio mėnesį gyventojai galėjo pareikšti savo nuomonę apie laiškininkų, klientų aptarnavimo specialistų ir pašto viršininkų darbą. Tarp aktyviausių regionų gyventojų buvo ir gelgaudiškiečiai, kurių balsai lėmė, kad vienu iš geriausių Lietuvos pašto darbuotojų tapo Gelgaudiškio pašto viršininkas Kęstutis Jievaitis.

Nuotr. K.Jievaitis už ilgametę patirtį ir profesionalumą buvo apdovanotas Padėkos raštu Lietuvos pašto 90 – mečio proga.


Kadangi net penki darbuotojai surinko vienodą balsų skaičių, todėl apdovanojimui išrinkti ne dešimt, kaip buvo planuota, bet dvylika daugiausiai gerų įvertinimų sulaukusių Lietuvos pašto darbuotojų.  Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė džiaugėsi, kad visų šalies regionų gyventojai aktyviai įsitraukė į šį pirmą kartą organizuojamą konkursą ir balsavimo anketas užpildė daugiau kaip 1,5 tūkst. pašto klientų. Ypač aktyvūs buvo Ignalinos, Kelmės, Alytaus, Gelgaudiškio gyventojai.
 
Jau 34 metus pašto viršininku dirbantis K.Jievaitis teigė, kad konkurso eigą jis stebėjo internete. „Buvau penktoje vietoje, po to ketvirtoje, iki trečiosios ir aukščiau jau neištraukiau“, - juokėsi jis, paklaustas, ar tikėjosi laimėti. Artimiausiu metu jis bus pakviestas į apdovanojimų renginį Vilniuje, kurio metu bus įteikti Lietuvos pašto prizai bei diplomas, pažymintis, kad šiame pašte dirba geriausiai klientus aptarnaujantis darbuotojas. Be to, jis turės galimybę dalyvauti ir Lietuvos pašto organizuojamuose praktiniuose mokymuose.

Šiandien pašto paslaugos modernėja ir prisitaiko prie laikmečio. Pavyzdžiui, išsiųstą pinigų perlaidą kitame Lietuvos mieste galima pasiimti jau po dešimties minučių. Čia veikia ir pinigų išgryninimo, ir Western Union perlaidų paslauga. „Viską kompiuterizuojant, mažėja laiškininkų, o populiarėjant internetui, žmonės mažiau užsisakinėja periodinės spaudos, - tvirtino Gelgaudiškio pašto viršininkas. - Jei anksčiau kaime laikraščius nešiojo penki, o miestelyje trys laiškininkai, tai šiandien keturi dirba kaime, o miestelyje tik du ir nei vieno pilno etato – nuo 0,85 iki 0,65. Kad ir kaip bebūtų liūdna – darbo iš tiesų mažėja. Kad išgyventume siūlome savo klientams už gerą kainą įsigyti įvairių TOP prekių – nuo pašto dėžutės, Lietuvos valstybinės vėliavos iki sėklų pakelio.“

K.Jievaitis prisiminė tuos laikus, kai dirbo be išeiginių ir pietų pertraukų. Tuomet vien pašto skyriuje dirbo keturi darbuotojai – viršininkas, jo pavaduotojas ir du operatoriai, o prieš didžiąsias šventes – Naujuosius metus atnešdavo maišą sveikinimų. Įsivaizduokite maišą laiškų, kuriuos reikėdavo išnešioti adresatams. Šiandien tie laikai jau nebegrįš, nors Šv.Kalėdų proga sveikinimai vis dar populiarūs, tačiau jau ne tokiais kiekiais. „Viskas keičiasi mažėjimo linkme, o gyvenimo tempas vis didėja. Šiandien pašte aš ir viršininkas, ir operatorius. Aišku, darbo daug, bet aš esu už tai, kad dirbt, art, bet ir užart“, - tvirtino ilgametis pašto darbuotojas.   

Beje, reikia paminėti, kad Gelgaudiškio paštas vienas iš nedaugelio paštų vis dar aptarnaujantis savo krašto senjorus, nešdamas jiems pensijas į namus. Laiškininkams tai didelis darbas, nes dažnai reikia pas žmogų eiti ne vieną, o keletą kartą. Be to, didelė atsakomybė ir rizika, o kaimo gyventojui didelis patogumas – nereikia važiuoti į Šakiuose esančius bankus. Pasak K.Jievaičio, per mėnesį išmokami 400 tūkst. litų. Miestelio gyventojai pašte gali susimokėti mokesčius už komunalines paslaugas. „Visuomet sakiau, kad reikia mažinti paslaugų kainas, tačiau manęs niekas neklausė. Todėl visai natūralu, kad šiandien netekome daug savo klientų, kurie atgal negrįžo ir mokesčius susimoka prekybos centruose, - tvirtino Gelgaudiškio pašto viršininkas. – Mes konkuruoti su jais negalim, nes jie šiandien „liūtai“, galintys sau leisti sumažinti paslaugų tarifą iki 50 centų.“

Beje, reikia paminėti, kad šiandien labai populiaros pašto siuntos į užsienį. Pasak K.Jievaičio, kur tik jos nesiunčiamos? Ir į Airiją, ir į Vokietiją, ir į Japoniją, ir į Norvegiją, ir kitas pasaulio šalis. „Labai pigu, - tvirtino jis. – Siunta iki dviejų kilogramų kainuoja tik 22 litus. Pabandykit už tokią sumą nuvažiuot iki Kauno ir sugrįžt... Tai tikrai nėra brangu.“ Pašto viršininkas apgailestavo tik dėl vieno, kad anksčiau visas paslaugas buvo siekiama priartinti kuo arčiau žmogaus, o šiandien jau susidaro įspūdis, kad einama kuo toliau nuo žmogaus. Ir tai vyksta visose gyvenimo srityse – ne tik aptarnavimo srityse, bet ir medicinoje, ir švietime, ir socialinių paslaugų sferoje.

Beje, prizais Lietuvos paštas apdovanos ir balsavusiuosius – dešimt balsavusių klientų buvo atrinkti burtų keliu. Sėkmė nusišypsojo dar vienai mūsų rajono gyventojai – gelgaudiškietei Violetai Mikelaitytei. Ji bus apdovanota firminiais Lietuvos pašto prizais – puodeliu ir išskirtiniu atvirlaiškių rinkiniu.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.