Nešienaujamos pakelės akis bado savivaldybės administracijai bei gyventojams, bet ne seniūnams?

pakelesGintarė MARTINAITIENĖ

Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis ragino seniūnus atkreipti dėmesį į netvarkingas pakeles ir jas nusišienauti. Kai kurie seniūnai, išgirdę tokius siūlymus, piktinosi netinkamu savivaldybės požiūriu į juos bei skiriamas itin mažas lėšas. Rajono administracija taip pat kai kurioms seniūnijoms turi priekaištų dėl netvarkos. Galų gale, ar viskas priklauso tik nuo finansų?

Nuotr. Nešienautų pakelių kai kuriose seniūnijose tikrai ne viena ir savivaldybės administracija ragino tuo pasirūpinti būtent seniūnus, kurie, kaip aiškino, tam neturi lėšų.

Reikia, nors nėra priemonių?

„Ar, pavyzdžiui, dirbantieji švietime neturi priemonių? O mes neturime“, - į Ūkio skyriaus vedėjo raginimus nusišienauti pakeles replikavo Lukšių seniūnas Vidas Cikana. Tiek jis, tiek kai kurie kiti seniūnai aiškino, kad seniūnijos arba išvis neturi tinkamų priemonių arba nėra tam pinigų. „Tai su kuo pjauti, jei nėra už ką į trimerį benzino įsipilti“, - teiravosi seniūnai. Jie kalbėjo, kad netgi kai kurios mokyklos turi žolei pjauti skirtus traktoriukus, o seniūnijos kol kas apie tai gali tik pasvajoti. Tad argi čia požiūris? – retoriškai teiravosi seniūnijų vadovai. Kai kurie iš jų juokavo, kas būtų, jei mokykloms reikėtų dirbti be metodinių ir būtiniausių priemonių ūkinei veiklai. Tikriausiai lėšų atsirastų, mąstė seniūnai. Visgi K. Kuncaitis akcentavo, kad kaip bebūtų, bet pakeles šienauti reikia, nes dėl vėjo nešiojamų piktžolių sėklų, pasak jo, pradeda skųstis ūkininkai, sulaukiama ir gyventojų replikų. „Važiuojant galima pastebėti, kad vieni seniūnai tikrai gerai tvarkosi, kiti stengiasi, o yra ir tikrai nenušienautų pakelių. Vietinės reikšmės kelių pakeles šienauti reikia“, - akcentavo Ūkio skyriaus vedėjas. Rajono meras Juozas Bertašius administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio bei jo pavaduotojo Algimanto Damijonaičio teiravosi, kur yra žadėtas nupirkti specialus autobokštelis, kuriam ir lėšos seniai surastos. O bokštelio kaip nėra, taip nėra. „Tai kur jis randasi? Ar prie sienos ar anapus sienos“, - neslėpdamas sarkazmo teiravosi J. Bertašius. Aišku, su juo pakelių nenušienausi, bet jis seniūnams reikalingas kitiems darbams nudirbti.
 
Neturėjo kur dėti akių

Seniūnų pasitarime dalyvavęs rajono meras tvarkos klausimu taip pat turėjo ką pasakyti. Daug kritikos jis pažėrė Gelgaudiškio seniūnui Vincui Dabravolskiui. Meras kalbėjo, kad prieš porą savaičių, rajone viešint Kultūros ministrui Arūnui Gelūnui, jis dėl seniūno apsileidimo neturėjo kur akių dėti. „Išlipus prie dvaro net ministras paklausė, kas turėtų prižiūrėti žolėmis apaugusį klombą. Aišku, aš sugalvojau ką pasakyti, tačiau pats seniūnas taip pat nepasirodė“, - teigė J. Bertašius. V. Dabravolskis aiškino, kad apie ministro vizitą nieko nežinojo, o minėtame klombe tiesiog pasėta žolytė ir kol ji neužaus iki tinkamo aukščio, jos pjauti negalima, nesvarbu, kad galbūt nelabai estetiškai atrodo. Be to, seniūnas pasakojo, kad prieš kurį laiką toje teritorijoje buvo išrautos tujos ir nespėta iki galo sutvarkyti aplinkos. Tačiau savivaldybės administracija V. Dabravolskiui bandė priminti, kad tas „prieš kurį laiką“ buvo pavasarį ir per tiek laiko buvo galima spėti susitvarkyti taip, kaip priklauso.

Nors ir ne miesto centras, bet, pavyzdžiui, Papartynų gatvė Šakiuose irgi bado akis. Ir tokių rajone ne viena. Pavasarį čia buvo išpjauti karklai, didesnės šakos surinktos ir išvežtos, o mažesnės, sukrautos į krūveles iki šiol tebepūpso apaugusios žolėmis. Kas turėtų tuo pasirūpinti? Žinoma, ne miesto centras, tad galbūt miesto prestižo negadina...

Pavyzdžių yra

Visgi kas nori, tas susitvarko. „Pažiūrėkite, kaip atrodo Sudargo piliakalniai. Buvau priblokštas to vaizdo“, - kalbėjo J. Bertašius. Jam pritardama Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė sakė, kad nesvarbu, ar renginiai Sudarge vyksta, ar ne, ar seniūnija žino, kad sulauks svečių, ar piliakalniai aplankomi netikėtai, tačiau aplinka čia visuomet pavyzdingai sutvarkyta. Gerų žodžių dėl tvarkos seniūnų pasitarime negailėta ir Griškabūdžio bei Lukšių seniūnams, kur, kaip tikino administracija, visada malonu užsukti.

Neišnaudoja galimybių?

Girdėdamas seniūnų priekaištus, K. Kuncaitis tikino nesuprantantis tokio jų požiūrio. Jis replikavo, kad šventėms bei renginiams lėšų ir norų užtenka, „Aišku, smagiau šokti ir dainuoti“, - teigė vedėjas, ragindamas nepamiršti ir pakelių. Jis kalbėjo, kad šienaujamos ar nešienaujamos pakelės priklauso ne tik nuo finansavimo. „Juk galima pasinaudoti viešųjų darbų programa, be to, galima įdarbinti socialines pašalpas gaunančius asmenis“, - rekomendavo Ūkio skyriaus vedėjas. Iš tikrųjų, rajono taryba beveik prieš dvejus metus patvirtino aprašą, kuriuo nustatė, jog socialines išmokas gaunantys gyventojai turi už jas atidirbti. Tačiau jau esame rašę, kad toli gražu ne visos seniūnijos visuomenei naudingiems darbams sugeba pasitelkti šiuos žmones. Tad gal verta tai išbandyti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.